Nadchodzący Dzień Dziecka to dobra okazja, by zastanowić się nad odpowiedzialnymi zakupami i włączyć do obrony praw pracowników chińskich fabryk zabawek. Przy produkcji zabawek i gier, które kupujemy najmłodszym w ich święto, łamane są prawa człowieka i prawa pracownicze.

Kampania "Kupuj odpowiedzialnie zabawki" Polskiej Zielonej Sieci po raz kolejny nagłaśnia  problem łamania praw pracowniczych przy produkcji zabawek, tym razem za pomocą spotu filmowego. Spot zwraca uwagę konsumentów na niesprawiedliwe zasady rządzące branżą zabawkarską – zysk markowych firm osiągany jest kosztem pracowników fabryk.
 
Aby firmy zabawkarskie zaangażowały się w poprawę sytuacji konieczna jest presja konsumentów. Konsumentom potrzebna jest większa świadomość na temat tego, co dzieje się w chińskich fabrykach, a nasza kampania ma dostarczać takich informacji oraz narzędzi do wywierania presji na producentów zabawek. Konsumenci powinni także wiedzieć, z czym dla nich wiąże się „zmiana zasad gry” i na to pytanie także staramy się odpowiadać.
 
Źródło: ekokonsument.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię