Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne realizuje projekt edukacyjny pt. „Czysta Częstochowa – segregacja to styl życia”, mający na celu utrwalenie wśród uczniów zasad segregacji odpadów za pomocą prelekcji oraz praktycznych warsztatów pokazujących, co można zrobić z różnego rodzaju odpadami.

Celem prelekcji jest sprawdzenie wiedzy oraz przypomnienie, co to są odpady i jakie są ich źródła. Uczniowie poznają najważniejsze zagadnienia dotyczące segregacji odpadów, a także dowiadują się do czego prowadzi zaśmiecanie środowiska. 

W ramach warsztatów dzieci, poprzez zabawę, uczą się jak można ponownie wykorzystać i zagospodarować dany rodzaj odpadów. Prowadzący wraz z uczniami wykonuje z odpadów m.in maskotki ze starych skarpetek, breloczki z korka po winie, czy też świeczniki z niepotrzebnych słoików itp. 

Projekt dotyczący selektywnej zbiórki odpadów komunalnych dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Częstochowy –  Krzysztof Matyjaszczyk. 

Zajęcia prowadzące są przez pracowników Działu Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS  z Poznania. 

GALERIA ZDJĘĆ: 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię