Gmina Sztutowo postawiła na edukację swoich mieszkańców i w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej pn. ?Czysta gmina ? czyste sumienie? przygotowała dla wszystkich przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej prelekcje oraz przedstawienia teatralne, poświęcone właściwemu postępowaniu z odpadami. 

W ramach zajęć w szkole uczniowie dowiadywali się, co się dzieje z odpadami, które są pozostawione w środowisko, jak właściwie powinniśmy je segregować, co jest efektem segregacji oraz, co należy robić z odpadami, takimi jak przeterminowane lekarstwa, zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym czy też odpadami budowlanymi. W warsztatach wzięli udział uczniowie wszystkich klas I-VIII. 

Z kolei dla przedszkolaków przygotowano warsztaty z elementami przedstawienia pn. „Na ratunek Czystolandii”. Zanieczyszczająca Czystolandię Wiedźma Śmieciucha ponownie musiała się zmierzyć z Komisarzem Recyklonem, którego główną misją jest troska o środowisko, a przede wszystkim dbanie o segregację odpadów i ich recykling. 

Zajęcia warsztatowe przeprowadził Dział Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS. 

Elementem kampanii były też informacje na stronie gminy oraz w mediach społecznościowych, a także konkurs plastyczny, polegający na wykonaniu dowolnej pracy z odpadów. Konkurs odbywał się w czterech kategoriach wiekowych, a w ramach każdej z nich przydzielono po pięć nagród – książek i gier ekologicznych. 

Projektu z zakresu edukacji ekologicznej pn. Kampania informacyjno-edukacyjna ?Czysta gmina ? czyste sumienie? jest dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

GALERIA ZDJĘĆ

Archiwum ABRYS

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię