Organizatorzy kampanii ?Daj rzeczom drugie życie? podają sposób na pozbycie się nieużywanych, ale sprawnych przedmiotów – za pomocą portalu www.daryrzeczowe.pl można przekazać sprawny sprzęt komputerowy oraz inne wielkogabarytowe przedmioty organizacjom działającym non profit.

Dla wielu firm pozbycie się starych, ale ciągle sprawnych komputerów stanowi problem. Wiele przedsiębiorstw przechowuje nieużywany sprzęt w magazynach bądź w piwnicach. Inne – wyrzucają go na śmietnik. Każda firma ma prawny obowiązek utylizacji sprzętu komputerowego, ponieważ  przechowywanie go na składowisku odpadów znacząco przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska.

Kampania „Daj rzeczom drugie życie” ma pomóc uniknąć piętrzenia się na składowiskach odpadów rzeczy nadających się do użytku i jednocześnie wesprzeć wielu potrzebujących. Serwis powstał z myślą o tych wszystkich, którzy chcą w rozsądny sposób zagospodarować niepotrzebne im rzeczy. Pomysł przygotowania serwisu był odpowiedzią na wiele telefonów i e-maili kierowanych do Stowarzyszenia Bank Drugiej Ręki (BDR) ws. przekazania jakiegoś elementu wyposażenia domu, mebli, ubrań czy zabawek.

BDR pozyskuje dary rzeczowe, współpracując przede wszystkim z firmami. Odbieranie darów od osób prywatnych nie leży w obszarze działań Stowarzyszenia, ale serwis daje możliwość, by darczyńcy i potrzebujący mogli  odnaleźć się lokalnie. Cel jest taki, abyśmy chcąc przekazać pralkę albo telewizor, szukali domu samotnej matki, świetlicy, domu dziecka lub fundacji – w naszej okolicy, najbliżej nas. 

Należy tylko pamiętać, aby za pośrednictwem serwisu ofiarować jedynie to, co jest w dobrym stanie, gdyż stowarzyszenia, fundacje, domy dziecka, schroniska dla bezdomnych to nie składowiska odpadów i graciarnie.

Źródło: www.daryrzeczowe.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię