Spójrz w głąb wód – od Zatoki Gdańskiej, przez oceany po zakątki dżungli amazońskiej. Dni Otwarte Sekcji Edukacji w Akwarium Gdyńskim MIR-PIB to dobry pretekst do takiej wycieczki.

W ramach wydarzenia:

1. Eksperymentalna Pracownia Wody – z wizją lokalną w zbiorniku – badanie parametrów wody przyniesionej przez uczestników z ich gospodarstw domowych. W programie liczne zagadki dotyczące życiodajnej wody. Każdy uczestnik za pomocą prostych eksperymentów będzie w stanie odnaleźć różnicę między wodą kranową, bałtycką i oceaniczną. Po prostu magia nauki…

2. Multimedialna Sala Ekologii Morza – z wizją lokalną w Bałtyku oraz na tropie ciekawych miejsc świata – na podstawie prezentacji multimedialnej „Podróże małe i duże” oraz obserwacji mikroskopowej zebrani będą mogli zobaczyć niezapomniane miejsca świata. W programie m. in. mały Bałtyk w powiększeniu oraz wirtualna podróż po mapie niezwykłości.

3. Laboratorium Biologiczne – z wizją lokalną w morzach ciepłych i zimnych – tu przemierzymy morza zimne, spotykając pingwiny, wieloryby, foki, ośmiornice i rozmaite skorupiaki. Odwiedzimy również ciepłe wody mórz poznając mieszkańców raf koralowych: żółwie morskie, rekiny, koniki morskie oraz szkarłupnie. Piękno natury zobaczymy przez mikroskop.

4. Sala Przedszkolna – Nemo i spółka – w barwnym świecie rafy koralowej dzieci będą miały okazję przejść kolorowe ramię ośmiornicy, zobaczyć jaja rekina, jak i sprawdzić ostrość „nosa” ryby piły.  Największą atrakcją będzie zabawa w podchody pod hasłem „Gdzie jest Nemo”, do znalezienia którego zaprowadzi dzieci szereg ciekawych wskazówek związanych z mieszkańcami rafy koralowej.

5. Sala Kinowa – z kamerą pod wodą – prezentacja multimedialna wyświetlana na dużym ekranie. Pokaz  zawierający klipy i treści  związane z działalnością Sekcji Edukacji. W ramach pokazu wyświetlony zostanie film promujący Akwarium Gdyńskie.

Sekcja Edukacji Morskiej funkcjonuje w Akwarium Gdyńskim od 15 lat. Rokrocznie w organizowanych przez nią zajęciach udział bierze ponad 30 tysięcy uczniów: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich oraz przedszkolaków i studentów (również uniwersytetu III wieku).

Dni Otwarte Sekcji Edukacji Morskiej
w Akwarium Gdyńskim MIR-PIB
23-24 LISTOPADA 2013
11:00-16:00

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię