Konkurs ?Dni Otwarte z Elektrośmieciami? skierowany jest do szkół podstawowych i gimnazjalnych wydelegowanych przez samorządy, a organizowany jest w ramach III edycji akcji „Od eko-samorządu do eko-społeczeństwa”. Każda gmina lub miasto ma możliwość wytypowania trzech szkół, które wezmą udział w konkursie.

Zadanie konkursowe polega na zorganizowaniu przez uczniów „Dni Otwartych z Elektrośmieciami” w swoich szkołach, podczas których prezentowane będą dobre praktyki na rzecz ochrony środowiska. Tematem przewodnim projektów będzie: zbieranie, segregacja i odzyskiwanie odpadów związanych z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Przebieg działań podczas Dni Otwartych jest dowolny – liczy się inwencja twórcza i pomysłowość uczniów. Zrealizowane działania należy zarejestrować na płycie CD/DVD lub zamieścić w Internecie i przesłać do biura organizacyjnego projektu.

Główna nagroda to wyjazd na Zieloną Szkołę dla grupy 32 uczniów i 3 opiekunów dla każdej z dwóch zwycięskich szkół. Organizatorzy przewidują również nagrodę w postaci tablicy multimedialnej dla jednej wyróżnionej szkoły.

Organizatorem konkursu jest Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych – Stowarzyszenie Europa Nasz Dom z siedzibą w Tarnowie. Zgłoszenia będą przyjmowane do 10 maja 2013 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię