Producent wody mineralnej Staropolanka – Zespół Uzdrowisk Kłodzkich oraz firma AdStone zapraszają do udziału w konkurs na najlepszy foto-reportaż ze szkolnej manifestacji ekologicznej. Możecie wygrać wodę mineralną Staropolanka dla ponad 1200 uczniów Waszej szkoły oraz inne atrakcyjne nagrody.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie, którzy pod opieką wyznaczonego przez dyrekcję szkoły nauczyciela organizują ekologiczną manifestację. Jeden z uczniów fotografuje zdarzenie i dokonuje wyboru prac, które złożą się na 1 spójny foto-reportaż. Praca powinna zawierać od 5 do 10 zdjęć. fotografie w formacie JPG należy nadsyłać jedynie pocztą elektroniczną w terminie do 21 czerwca 2010 r.

Konkurs dla szkół jest elementem ogólnopolskiej kampanii ekologicznej pod hasłem ODKRĘĆ – ZDUŚ – SEGREGUJ, która ma na celu promocję zbiórki i recyklingu plastikowych butelek PET oraz propagowanie postaw proekologicznych. Do młodzieży kierowana jest akcja „Dobij Peta”, która opiera się o ideę „Odkręć-Zduś-Segreguj”. Uczestnikami akcji DOBIJ PETa jest młodzież, która nie pozostaje obojętna na problemy związane z ekologią. W ramach kampanii OZS organizowane są konkursy w szkołach i przedszkolach oraz szereg działań promocyjno – edukacyjnych.

Kampania ma istotne i bardzo konkretne przesłanie. Skupia się na problemie, jaki stwarzają coraz większe ilości butelek PET, które nieprawidłowo wyrzucane zajmują bardzo dużo miejsca i powodują kilkukrotny wzrost kosztów związanych z ich recyklingiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię