Trwa nabór do konkursu dla dzieci i młodzieży oraz ich nauczycieli. Tematem konkursu są miejskie ekosystemy wodne, a jego celem jest zwrócenie uwagi uczestników na problematykę degradacji i ochrony wód oraz ważne funkcje, jakie ekosystemy wodne spełniają w miastach.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu reportażu w formie elektronicznej z fotografiami, który dotyczył będzie miejskich ekosystemów wodnych. Treść reportaży powinna odnosić się do jednego z następujących zagadnień:

  • Woda w mieście,
  • Woda a przyroda,
  • Woda a człowiek.

Uczestnikiem konkursu może być zespół liczący maksymalnie 6 osób wraz z opiekunem. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klas 4-6), szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W konkursie zostanie przyznanych łącznie 10 nagród, w 3 wymienionych wyżej kategoriach wiekowych, obejmujących m.in. kilkudniową wycieczkę przyrodniczą i wysokiej klasy sprzęt fotograficzny. Wszyscy uczestnicy otrzymają także podziękowania za udział w konkursie.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie karty zgłoszeniowej umieszczonej na stronie internetowej konkursu ( http://h2o.zrodla.org ) i przesłanie jej faksem na numer 022 300 13 59, mailem ( [email protected] ) lub pocztą na adres: Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” Filia w Warszawie, 04-028 Warszawa, al. Stanów Zjednoczonych 53 lok. 306 z dopiskiem „Konkurs Drugie dno H2O”.

Kontakt
Informacji na temat konkursu udziela także koordynator projektu – Anna Sikora, tel. kom. 504 212 994, e-mail: ( [email protected] ).

Źródło: h2o.zrodla.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię