Ruszyła druga edycja programu Moje Silne Drzewo, w ramach którego zostanie posadzony kolejny milion drzew w Beskidach. W 2010 roku akcji tej towarzyszyć będą liczne działania edukacyjne ? bezpłatne szkolenia dla nauczycieli i edukatorów oraz konkurs grantowy, na które przeznaczono łącznie 230 000 zł.

Szkoły, przedszkola i placówki oświatowo-wychowawcze z całej Polski mogą uzyskać 5 000 złotych na realizację autorskich projektów ekologicznych. By promować edukację, przygotowano również nagrody indywidualne dla nauczycieli. Otrzymają je ci, którzy przygotują najlepsze scenariusze zajęć poświęconych roli drzew w środowisku naturalnym, jak również w życiu człowieka. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w serwisie informacyjnym programu na stronie www.MojeSilneDrzewo.pl w zakładce Działajmy razem.

To, czego nauczymy dzieci i młodzież będzie owocowało przez lata. Wiedza o roli drzew i szacunek do natury to najlepszy kapitał, który możemy przekazać już dziś kolejnym pokoleniom. Wymiernym rezultatem pierwszej edycji programu Moje Silne Drzewo jest nowy las. Co więcej, udało się też zachęcić dzieci i młodych ludzi do zgłębiania wiedzy na temat ekologii. Zainicjowaliśmy lokalne projekty – maluchy zakładały parki dendrologiczne i brały udział w konkursach z wiedzy o drzewach, a ich nauczyciele dowiadywali się na szkoleniach, jak propagować wiedzę o środowisku naturalnym. Jestem przekonany, że ten sukces uda się powtórzyć, szczególnie że tym razem konkursy grantowe oraz prelekcje i warsztaty odbędą się w całej Polsce – podkreśla Slawomir Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia, która wspiera akcję.

Program Moje Silne Drzewo zakłada propagowanie świadomych postaw ekologicznych wśród Polaków. Wspiera go charytatywnie grono Przyjaciół Drzew, do którego zgodzili się przyłączyć m.in. Beata Tyszkiewicz, Beata Sadowska, Krzysztof Ibisz oraz Ewelina Flinta. W tegorocznej edycji wzięli również udział artyści – Beata Konarska i Paweł Konarski, tworząc, prezentowaną w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, instalację artystyczną „Dom na Drzewie” podkreślającą znaczenie drzew w naszym życiu.

Program współtworzy firma Żywiec Zdrój  i Fundacja Nasza Ziemia,  a wspiera Uniwersytet Warszawski. Partnerem merytorycznym jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach.
 

Ruszyła druga edycja programu Moje Silne Drzewo, w ramach którego zostanie posadzony kolejny milion drzew w Beskidach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię