W czwartek 25 lipca br. w Przystani Sportów Wodnych przy ul. Fabrycznej 3 w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się drugie warsztaty upcyklingowe dla mieszkańców dzielnicy Zawarcie i dla innych chętnych.

Dzieci i dorośli zaczęli warsztaty od wymyślenia wzoru i malowania ekologicznych toreb. Następnie, kiedy torby schły, uczestnicy spotkania zajęli się wykonaniem doniczek ze zużytych puszek, słoików, kobiałek po owocach i oraz z drewnianych skrzynek. Możliwości było wiele, a jedyne ograniczenie stanowiła wyobraźnia. Chętni do artystycznego eksperymentowania mieszkańcy Gorzowa próbowali różnych technik: od przyozdabiania sznurkiem, przez malowanie, oklejanie, aż po zdobienie techniką decoupage.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu ?Twórcze Zawarcie ? cykl zajęć z recyklingu i upcyklingu, czyli ?robimy cuda z odpadów?, który jest dofinansowany ze środków Budżetu Obywatelskiego 2019 i został skierowany do osób w każdym wieku oraz do wszystkich mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego.

Serdecznie Zapraszamy na trzecie warsztaty, które odbędą się 21 sierpnia 2019 r. W czasie ich trwania będą wykonywane kwietniki z europalet i breloki z korków.

Zdjęcia:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię