Zachęceni powodzeniem akcji ekologiczno-dydaktycznej ?50 drzew na 50-lecie Rudy Śląskiej?, której efektem było posadzenie ponad 450 drzew różnych gatunków, Rudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew postanowiło zaangażować się w kolejną akcję związaną z obchodami 650-lecia Kochłowic.

Z okazji tej rocznicy Towarzystwo zamierza zasadzić w Kochłowicach i okolicy pewną partię drzew. Organizatorzy chcieliby, aby zasadzeniem pewnych, szczególnych drzew uczcić wybitne osobistości, np. księży: Tunkla i Koziełka, biskupa Plutę, braci Bistów, Pelagię Kwapulińską. Zarząd RTPD już zwrócił się do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz do Nadleśnictw Brynek i Katowice z prośbą o przyznanie odpowiedniej ilości sadzonek.

Organizatorzy zamierzają połączyć tę akcję, podobnie jak w poprzednim wypadku, z konkursami szkolnymi: plastycznym i recytatorskim na temat drzew.

W rocznicowych przedsięwzięciach uczestniczą następujące organizacje; Rudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew, Rudzkie Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Przestępstw, Stowarzyszenie Wspierania Ekonomii Społecznej „Pro Ethica”, Koalicja Rudzkich Organizacji Pozarządowych „Lepsze Miasto”, Stowarzyszenie Przyjaciół Ekologii ”EkoTerra” oraz Stowarzyszenie Genius Loci – Duch Miejsca.

Zasadzeniem drzew mają zostać uczczone wybitne osobistości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię