Dziś w Gorzowie Wlkp. już po raz drugi odbędzie się Regionalny Przegląd Teatrzyków Ekologicznych ?Zielony Kapturek?. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Kształcenia Specjalnego nr 1.

Celem organizacji przeglądu jest promowanie wśród dzieci idei dbałości o środowisko naturalne poprzez kształtowanie postaw pro-ekologicznych, promocja tych postaw i zachowań w środowisku społeczności lokalnej, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci, kształtowanie i rozwijanie wśród dzieci zainteresowań kulturą teatralną i literaturą dziecięcą.

Do udziału w przeglądzie zaproszono szkoły  podstawowe I-III i ośrodki kształcenia specjalnego. Swój udział zgłosiło 14 placówek z miasta Gorzowa Wlkp., Strzelec Krajeńskich, Santoka i miejscowości Kargowa. Sponsorem całej imprezy jest Zakład Utylizacji Odpadów, z Gorzowa Wlkp. Ze środków przekazanych na organizację zakupiono atrakcyjne nagrody, materiały plastyczne, koszulki z nadrukiem logo przeglądu, zostanie przygotowany poczęstunek dla dzieci, będzie wydany folder pokonkursowy. Pomoc przy organizacji  przedsięwzięcia zaproponowali pracownicy Domu Kultury „Małyszyn” z panią dyrektor Marią Wysocką, która bezpłatnie udostępnia pomieszczenia swojej placówki. Dowóz dzieci niepełnosprawnych na miejsce zapewnia Miejski Zakład Komunikacji, który zawsze wspiera nasze działania. 

Podczas Przeglądu zostaną wręczone nagrody laureatom II Miejskiego Konkursu Plastycznego pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty „Wodę oszczędzamy – przyrodę wspieramy”. Konkurs zorganizowano dla przedszkoli, szkół podstawowych i placówek kształcenia specjalnego. Fundatorem nagród w konkursie jest PGE Elektrociepłownia Gorzów Wlkp. Spółka Akcyjna, Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Miasta Gorzowa Wlkp.  Wystawę pokonkursową będzie można zwiedzać w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp.
 

Do udziału w przeglądzie zaproszono szkoły podstawowe I-III i ośrodki kształcenia specjalnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię