Na potrzeby tych działań opracowana została broszurka ?Drzewiaste łamigłówki sprytnej główki?. Dzieci ochoczo przystąpiły do rozwiązywania zadań, dzięki czemu w formie zabawy powtórzyły sobie wcześniej zdobyte wiadomości. Broszurka uczący biologii, matematyki i ortografii.

Rób coś dla innych, nie oczekując wzajemności.
Każdy z nas powinien posadzić drzewa, w których cieniu nie będzie siedzieć

Szkoła Podstawowa nr 14 w Rudzie Śląskiej, po raz drugi przystąpiła do projektu realizowanego przez Rudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew.  – Finałem pierwszej współpracy, było posadzenie na terenie boiska szkolnego pięknych sadzonek drzew ? wspomina mgr Joanna Przewdzing. – Uczynili to uczniowie klas VI, żegnając się w ten sposób ze szkołą podstawową. Miejmy nadzieję, że po wielu latach wrócą w to miejsce, by podziwiać okazałe drzewa.

Kolejna współpraca rozpoczęła się przeprowadzeniem w szkole konkursu recytatorskiego ?Drzewa ojczyste w poezji?. Dodatkowo w ramach różnych zajęć, przybliżono dzieciom wiadomości z zakresu dendrologii. Początkowo tajemniczo brzmiące słowo, po różnego rodzaju pogadankach, zajęciach plastycznych, filmowych i wycieczkach przyrodniczych stało się dla nich słowem zrozumiałym.

Aby otworzyć plik w formacie PDF, musisz mieć program Adobe Reader – kliknij, aby pobrać.

Fot. www.freeimages.com/beni_bb

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię