Jutro „Kurier Lubelski” rozpocznie akcję ekologiczną, dzięki której czytelnicy będą mogli otrzymać sadzonkę drzewka. Wystarczy zjawić się w wyznaczonym miejscu z pięcioma kilogramami papieru. Zachęcamy już teraz do zbierania makulatury.

Akcja "Drzewko za makulaturę" odbywa się co roku w wielu miastach Polski, m.in. w . Ma na celu propagowanie zbierania surowców wtórnych oraz dbanie o zieleń naszego otoczenia. W tym roku do tej inicjatywy po raz pierwszy przyłączyła się nasza gazeta wraz z partnerami: Lasami Państwowymi, Radiem Lublin, Kom-Eko, E. Leclerc oraz Fawag.

Jak informują organizacje ekologiczne, jedna tona papieru to około 17 wyciętych drzew. Dlatego tak ważne jest korzystanie z makulatury przy produkcji nowego papieru.

Lubelska zbiórka makulatury odbędzie się w piątek w godz. 11 – 17 na parkingu przy hipermarkecie E.Leclerc przy ul. T. Zana. Może to być niemal każdy niepotrzebny papier, np. gazety, papier biurowy czy pakowy albo tektura. Za każde 5 kg papieru każdy otrzyma po jednej sadzonce jednorocznego modrzewia z zakrytym systemem korzeniowym. Sadzonki pochodzą ze szkółki kontenerowej w nadleśnictwie Strzelce. Natomiast nasiona – z plantacji nasiennej z nadleśnictwa Świdnik.

Po co zbieramy niepotrzebny lub zużyty papier? Po to, by ponownie wprowadzić go do produkcji nowego papieru. W ten sposób chronimy lasy i sprawiamy, że mniej śmieci leży na pobliskich wysypiskach.

Źródło: www.kurierlubelski.pl/ekologicznapolska

 

W najbliższy piątek Kurier rozpocznie akcję ekologiczną, dzięki której czytelnicy będą mogli otrzymać sadzonkę drzewka. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię