Dzisiaj na rynku miejskim w Piasecznie światełkami rozbłysła piękna choinka, co było główną atrakcją odbywającego się w tym miejscu Kiermaszu Świątecznego. Czas spotkań z mieszkańcami wykorzystał także Wydział Gospodarki Odpadami Gminy Piaseczno, który za wiedzę na temat gospodarki odpadami nagradzał mieszkańców cyprysikami. 

Intensywne opady deszczu nie zniechęciły mieszkańców Piaseczna i tłumnie odwiedzili oni stoisko informacyjno-edukacyjne Gminy Piaseczno, na którym brali udział z konkursie z użyciem koła fortuny pn. „W koło odpadów”. Cyprisiki mogli otrzymać m.in. za prawidłową odpowiedź na pytanie dotyczące segregacji śmieci, zagadkę o odpadach, czy hasło promujące selektywną zbiórkę odpadów. W ciągu kilku godzin mieszkańcom rozdano 200 krzewów, ale nie tylko… Dział Edukacji Ekologicznej Abrys, który realizuje dla Gminy Piaseczno kampanię „Segregujesz i zyskujesz” przygotował dla mieszkańców również 100 kartek świątecznych. Powstały one przy uzyciu materiałów odpadowych – tektury, starych gazet, papieru pakowego, sznurków czy też niepotrzebnych  guzików.  – Poprzez nasze działania chcieliśmy pokazać, że odpady można wykorzystać również do tworzenia dekoracji świątecznych, o czym przekonaliśmy się ostatnio również w ramach organzowanego przez nas konkursu plastycznego, na który wpłynęły bardzo ciekawe prace  –  wyjaśnia Barbara Wysocka, Naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami w Gminie Piaseczno.

Kampania ?Segregujesz i zyskujesz? rozpoczęła się w kwietniu br. W jej ramach odbyły się m.in. warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów (w tym warsztaty malowania ekotoreb, tworzenia recyklingowej biżuterii, kwiatów z rolek po papierze toaletowym czy też pojemników na przybory szkolne z odpadów), powstały publikacje edukacyjne (broszury), a także film promujący selektywną zbiórkę i recykling. Ponadto w przedszkolach odbyły się spektakle ?Na ratunek Czystolandii?, a w szkołach prelekcje i warsztaty w ramach tzw. ?Szkoły Recyklingu?.

Patronatem honorowym kampanię ?Segregujesz i zyskujesz? objęli Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Starosta Piaseczyński oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują gazety ?Przegląd Piaseczyński? oraz ?Kurier Południowy?, miesięcznik ?Przegląd Komunalny?, a także portale: powiat-piaseczynski.info, Piaseczno24.net, Portalkomunalny.pl, Zielonalekcja.pl oraz telewizja iTV Piaseczno.

GALERIA ZDJĘĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię