Miasto Opole w ramach realizowanej przez siebie kampanii „Czyste powietrze – oddech dla Opola” we współpracy z Działem Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS przygotowała gazetę, poświęconą niskiej emisji. 

Inwentaryzacja źródeł ciepła, przeprowadzona na terenie Opola, wykazała, że przeważającym źródłem ogrzewania na paliwa stałe na obszarze miasta Opola są indywidualne piece c.o. Pod względem ilościowym stanowią one ponad 52% wszystkich rodzajów ogrzewania na paliwa stałe. Szczególnie wśród pieców kaflowych przeważają te, które mają ponad 10 lat (85% urządzeń grzewczych).

Z tego względu w publikacji znalazły się informacje m.in. o tym, w jaki sposób można zmniejszyć emisyjność pieca, jakie są kary za palenie śmieci w domowych piecach, a także, jakie pomysły na poprawę jakości powietrza ma Ministerstwo Rozwoju.

W gazecie można przeczytać także o przyczynach niskiej emisji, jej skutkach dla zdrowia i środowiska, a także o możliwościach redukcji tego zjawiska.

GAZETA DO POBRANIA

pobrane image003 herb

 

 

 

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, w ramach programu KAWKA oraz budżetu Miasta Opola.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię