W czwartek 19 listopada b.r. w Ośrodku Edukacji Leśnej w Czeszewie odbyła się już II edycja konferencji zorganizowanej przez Dyrektora Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu oraz przedstawicieli ds. edukacji w Nadleśnictwie Jarocin.

Konferencja pn.: „Las w szkole, szkoła w lesie – edukacja w środowisku przyrodniczym” po raz drugi skierowana była dla dyrektorów szkół podstawowych i przedszkoli. Organizatorzy jeszcze raz chcieliby podziękować wszystkim przybyłym, tym którzy znaleźli odrobinę czasu w realizacji wspólnego przedsięwzięcia – edukacji jutra.

Spotkanie jak ostatnim razem odbyło się w budynku edukacji leśnej „Centrum Zarządzania Łęgami” w Czeszewie w tych samych godzinach między 12.00, a 14.00  przy ul. Szkolnej 29, 62-322 Orzechowo.  Celem konferencji była prezentacja możliwości realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego w zakresie edukacji przyrodniczej z wykorzystaniem dostępnego zaplecza. Organizatorzy już myślą o organizacji na wiosnę przyszłego roku warsztatów, ale z udziałem pedagogów, nauczycieli i opiekunów, aby zrealizować zamierzone cele.

Źródło: jarocin.poznan.lasy.gov.pl

 

Dyrektorom szkół i przedszkoli zaprezentowano m.in. instalację Rzeka. / Fot. OEL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię