Greenpeace i Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie serdecznie zapraszają na wystawę fotografii dokumentującej zmiany klimatu na naszej planecie – „Planeta w gorączce”.

Wystawa jest elementem kampanii Greenpeace Klimat i Energia, w ramach której organizacja prowadzi działania na rzecz podpisania ambitnego porozumienia klimatycznego w grudniu tego roku w Kopenhadze, gdzie odbędzie się Szczyt Klimatyczny. Wystawę można oglądać jeszcze do 10 grudnia w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Otwarcia ekspozycji dokonał Dyrektor muzeum  dr Adam Czyżewski. Otwarciu wystawy towarzyszyły krótkie wystąpienia Ministra Mikołaja Dowgielewicza oraz Roberta Cyglickiego – dyrektora Greenpeace Polska.

Wystawa jest zbiorem fotografii z tegorocznych wypraw Greenpeace, podczas których obserwowano i badano postępujące skutki zmian klimatu w różnych częściach świata. W tym roku Greenpeace prowadził swoje działania między innymi w Arktyce, rosyjskiej tundrze oraz na Wyspach Cooka i stamtąd pochodzić będą prezentowane fotografie. Poprzez wystawę ekolodzy chcą pokazać że zmiany klimatu już dziś dotykają wiele miejsc na świecie od biegunów po wyspy Pacyfiku.

Żródło: Greenpeace

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię