Ministerstwo Środowiska zaprasza młodzież oraz szkoły gimnazjalne do wzięcia udziału w konkursie pt. ?Twórczość z kosza?, który przeznaczony jest dla tych, którzy lubią kręcić filmy lub dla tych, których kręci tworzenie komiksów.

Celem Konkursu jest uświadomienie uczniom gimnazjów, jak bardzo istotny jest problem segregacji odpadów oraz zapobieganie powstawaniu odpadów.

Zadanie konkursowe polega na nakręceniu 5-15 minutowego filmu edukacyjnego lub wykonaniu komiksu związanego z tematyką segregacji odpadów oraz zapobiegania powstawaniu odpadów.

  • FILM – Wystarczy zebrać grupę „aktorów”, czyli najbardziej fotogenicznych kumpli z Twojej paczki, wpaść na ciekawy pomysł, wziąć kamerę i nakręcić krótki film edukacyjny na temat segregacji odpadów i ich zapobiegania.
  • KOMIKS – Jeśli koledzy nie wykazują chęci zagrania w filmie, to na pewno namiętnie zarysowują swoje szkolne zeszyty. Jeśli stworzą ciekawy komiks o tematyce segregacji i zapobiegania odpadów, mają szanse wygrać atrakcyjne nagrody!

Film lub komiks powinien w sposób możliwie jasny komunikować przekaz, jakim jest ochrona środowiska poprzez właściwą segregację odpadów i przekonywać widzów do przyjęcia postaw proekologicznych.

W konkursie mogą uczestniczyć 5-10 osobowe grupy uczniów oraz gimnazja zgłaszające, co najmniej jedną grupę uczniów. Prace konkursowe mogą zgłaszać grupy uczniów samodzielnie lub za pośrednictwem gimnazjum. Jedna grupa może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę, a jedno gimnazjum może zgłosić do konkursu kilka grup uczniów.

Organizacja konkursu oraz nagrody są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Konkurs trwa do 15 lutego 2010 r.

Źródło: www.mos.gov.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię