Jeszcze w maju br. Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku SA (PSR) poprowadzi zajęcia z ekologii dla dzieci z białołęckich ośrodków Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (TPD). Warsztaty odbędą się w tygodniu poprzedzającym piknik ekologiczny (31 maja br. Park Ceramiczna). Wszystko w ramach integracyjno-ekologicznej akcji L?Oreal Polska, pod nazwą Citizen Day Jesteśmy Razem.

Dzieci z warszawskiej Białołęki będą uczyć się, jak prawidłowo prowadzić segregację odpadów, na czym polega recykling oraz co zrobić ze zużytymi bateriami. Zajęciom edukacyjnym towarzyszyć będą konkursy plastyczne i animacje ekologiczne. Zwieńczeniem ekologicznych wysiłków będzie piknik, który odbędzie się 31 maja br. w parku przy ul. Ceramicznej. Najmłodsi uczestnicy będą mogli wziąć udział w grach oraz konkursach sportowych i ekologicznych. Podczas pikniku odbędzie się zbiórka zużytych baterii oraz akumulatorów. Nie zabraknie także Eko-poczęstunku. W ramach akcji Citizen Day pracownicy firmy L’Oreal Polska wspólnie z podopiecznymi TPD posadzą w Parku Ceramiczna ponad 100 drzew, które stworzą oprawę powstającego tu placu zabaw.

Z wielką chęcią przyjęliśmy zaproszenie do partnerstwa w akcji Citizen Day – powiedziała Katarzyna Kawczyńska, Koordynator akcji, PSR – To dobra okazja aby pokazać, jak ważne w życiu społeczności lokalnej jest dbanie o środowisko naturalne. Staramy się kształtować odpowiedzialne postawy wśród dzieci i młodzieży. To właśnie one już za kilka lat będą odpowiedzialne za poprawę stanu środowiska naturalnego w Polsce. PSR jest autorem długofalowego i kompleksowego projektu „W Trosce o Naturę”, w ramach którego prowadzi kampanie edukacyjne dla dzieci,  młodzieży i dorosłych z całej Polski.

Dzieci z warszawskiej Białołęki będą uczyć się m.in. tego, jak prawidłowo prowadzić segregację odpadów i na czym polega recykling. / Fot. Maciek Pelc, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię