W niedzielę, 24 maja w Sanktuarium Matki Bożej Radosnej Opiekunki Przyrody w Secyminie-Nowinach odbędzie się centralna uroczystość religijna z okazji 50-lecia Kampinoskiego Parku Narodowego pod hasłem: Dzień Kampinoskiego Parku Narodowego na Ziemi Nowodworskiej.

O godz. 16 odbędzie się Msza Święta, którą celebrować będzie Prymas Polski – ksiądz kardynał Józef Glemp. Podczas uroczystości nastąpi poświęcenie i przekazanie dla Kampinoskiego Parku Narodowego sztandaru ufundowanego przez Międzygminny Związek Kampinos. Po mszy, około godz. 18 rozpocznie się koncert Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

Z okazji 50. urodzin parku na cały rok zaplanowano wiele uroczystości jubileuszowych. Większość z nich będzie miała charakter otwarty i będzie skierowana do ogółu społeczeństwa. Wśród najważniejszych wydarzeń znajdzie się prezentacja Kampinoskiego Parku Narodowego w czasie obchodów Dnia Ziemi w kwietniu; uliczna wystawa fotograficzna na Krakowskim Przedmieściu (przełom kwietnia i maja); finał konkursu ekologicznego dla dzieci i młodzieży "Co w Puszczy piszczy?" (9 maja); festyn gminy Izabelin i KPN (27 czerwca) oraz Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej "Wizje Natury" (listopad). 5 września wszyscy chętni będą mogli lepiej zapoznać się z działalnością Parku i jego pracowników w czasie dnia otwartego KPN.

Źródło: www.kampinoski-pn.gov.pl

Ryś jest jednym ze zwierząt spotykanych w Kampinoskim Parku. / Fot. Eleni Shouftas, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię