Centrum Edukacji Ekologicznej przy Przedsiębiorstwie Oczyszczania w Morągu organizuje w niedzielę, 31 maja finał konkursu ?Mistrz Recyklingu?. Jest to II edycja tego konkursu. W pierwszej edycji cieszył się on dużym zainteresowaniem, a jego forma, sposób realizacji oraz atrakcyjne nagrody spowodowały, że w tym roku do konkursu przystąpiły również szkoły z ościennych gmin.

Zbiórka odpadów trwa od 1 października 2008 r. do 22 maja br. w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach ponad gimnazjalnych, ośrodkach specjalnych oraz pozostałych  placówkach oświatowych z terenu miasta i gminy Morąg i gmin ościennych.

Tytuł „Mistrza Recyklingu 2009” otrzyma placówka, która zbierze najwięcej odpadów  przypadających na jednego ucznia. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się  podczas festynu z okazji Dnia Dziecka, w organizowanego przez  Przedsiębiorstwo Oczyszczania., Urząd Miasta Morąg oraz Morąski
Dom Kultury.

Festyn ma spowodować wytworzenie pozytywnej atmosfery wśród mieszkańców Gminy Morąg wokół kwestii szeroko pojętej ekologii oraz inicjowanej przez Przedsiębiorstwo kompleksowej gospodarki odpadami w regionie.

Program festynu obejmował będzie liczne gry i konkursy ekologiczne,  sprawnościowe ( bieg z TV, wyciskanie pralki), a także międzyszkolne zawody  sportowe, wybory małej Miss i Mistera, występy artystyczne dzieci, młodzieży  i dorosłych. Zapowiedziana jest efektywna obsługa festynu przez lokalną prasę i telewizję.  W ramach całodniowych wydarzeń festynowych, w których przewidziany jest liczny udział lokalnej społeczności zaplanowano liczne prezentacje i ekspozycje instytucji, firm i przedsiębiorstw.

Źródło: www.eko.morag.pl

Tytuł „Mistrza Recyklingu 2009” otrzyma placówka, która zbierze najwięcej odpadów przypadających na jednego ucznia. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię