Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS przy współpracy z Deutsche Bundesstiftung Umwelt ? DBU zorganizował konkurs ?Dziennikarze dla klimatu?. Mogą wziąć w nim udział dziennikarze ze wszystkich mediów, także internetowych.

Podstawowym celem konkursu jest popularyzacja działań na rzecz ochrony klimatu. Konkurs ma za zadanie wyróżnić prace dziennikarzy zaangażowane w tematykę klimatu wśród społeczeństwa, także wśród społeczności lokalnych, promować nowatorskie rozwiązania mające istotny wpływ na przeciwdziałanie niekorzystnym zjawiskom klimatycznym.

W sposób przystępny i zrozumiały uświadamiać o zagrożeniach klimatycznych, jak powodzie czy huragany, których siła i liczba rośnie. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu – zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych – może być zastępowanie kopalnych surowców energetycznych odnawialnymi źródłami energii. Ale też nasze codzienne działania mogą przyczynić się do ograniczenia zmian klimatycznych i ich negatywnych skutków.

Idea konkursu opiera się na założeniu, że kształtowanie świadomości ekologicznej w społeczeństwie na temat konsekwencji, jakie niosą zmiany klimatu ma równie fundamentalne znaczenie jak wdrażanie przyjaznych środowisku technologii, dlatego w konkursie oceniane są zarówno artykuły, audycje radiowe i telewizyjne na temat nowych rozwiązań technicznych popularyzacji idei wykorzystania odnawialnych źródeł energii i korzyści ekologicznych, społecznych czy gospodarczych zielonej energetyki, jak i działania edukacyjne w tej dziedzinie.

Każdego roku odbywają się regularne spotkania sygnatariuszy i obserwatorów Ramowej Konwencji ONZ w sprawie Zmiany Klimatu – Konferencje Stron Konwencji Klimatycznej (Conferences of the Parties, z ang. COP). Są one poświęcone szczegółowym rozwiązaniom dotyczącym wcielaniu w życie postanowień konwencji i planowaniu dalszych przedsięwzięć. W tym roku (w listopadzie) Warszawa będzie gospodarzem 19. Szczytu Klimatycznego (COP19). Konkurs „Dziennikarze dla klimatu" świetnie wpisuje się w organizację tego wydarzenia.

Więcej informacji: www.dziennikarzedlaklimatu.pl
Kontakt:  [email protected]
Telefon: 22 663 12 33, tel. kom.: 515 111 490

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię