Uczestnicy na własnej skórze przeżyją dziką przyrodę i poznają różne metody i działania. / Fot. www.sxc.hu

Saksońska Fundacja Krajowa Przyroda i Środowisko – LaNU (Drezno / Niemcy; www.lanu.de) oraz Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego ?Pogranicze? (Lubań; www.pogranicze-csb.home.pl) zapraszają edukatorów ekologicznych (w tym nauczycieli) z Saksonii i Dolnego Śląska do udziału w bezpłatnym wyjeździe studyjnym pt. ?Dzika pedagogika?, który odbędzie się w 24-25 czerwca 2013 r.

Wizyta rozpocznie się rozpoczniemy na Górnych Łużycach. Tam będziemy wędrować śladami wilka. Strażnikiem leśnym jest tu Gisbert Hiller. Poprowadzi on nas przez terytorium hordy z Dauban, opowie nam o istniejących konfliktach i obawach, pokaże w jaki sposób pracować nad akceptacją wilka. Następnie pojedziemy do Szwajcarii Saksońskiej i przez Claudię Christ wprowadzeni zostaniemy w zagadnienia „dzikiej pedagogiki”. Na własnej skórze przeżyjemy dziką przyrodę i poznamy różne metody i działania. Na zakończenie Claudia Christ i Armin Zenker (Centrum Parku Narodowego Szwajcaria Saksońska) zabiorą nas na wycieczkę do dzikiego wąwozu Gór Połabskich pod hasłem „Pozostawić naturę naturalną“.

Wyjazd jest skierowany wyłącznie do edukatorów ekologicznych z Saksonii i z Dolnego Śląska (powiaty: bolesławiecki, lubański, lwówecki, zgorzelecki, jeleniogórski i miasto na prawach powiatu Jelenia Góra).   Do udziału zapraszamy w szczególności przedstawicieli centrów edukacyjnych, nadleśnictw, parków narodowych i krajobrazowych, stowarzyszeń / fundacji, szkół oraz innych placówek edukacyjnych, zajmujących się edukacją ekologiczną.

Informacje organizacyjne:
•             Udział w szkoleniu jest BEZPŁATNY.
•             UWAGA! Nocujemy na łonie przyrody! Dla wszystkich uczestników organizatorzy zarezerwują miejsca noclegowe w bungalowie – jako alternatywę dla noclegu na łonie przyrody. Za nocleg i wyżywienie uczestnicy nie ponoszą opłat.
•             Spotkanie będzie prowadzone w j. niemieckim z tłumaczeniem symultanicznym na j. polski. Termin zgłoszeń upływa 07.06.2013.
•             Wyjazd jest elementem projektu „Nowe Drogi dla Edukacji Ekologicznej w Saksonii i na Dolnym Śląsku“ – projekt ramowy Trójnarodowej Sieci Edukacji Ekologicznej”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Saksonia – Polska 2007 – 2013.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię