W ramach działań Fundacji Ekologicznej Arka każda gmina otrzyma bezpłatne pakiety wydawnictw o tym, jak ekologicznie budować nowoczesne domy. Celem projektu jest promocja budownictwa energooszczędnego oraz sposobów oszczędzania energii w gospodarstwach domowych.

Kampania realizowana jest we współpracy z licznymi ekspertami, partnerami społecznymi, samorządami lokalnymi, biznesem na terenie wszystkich województw.  Fundacja zamierza zrealizować 20 akcji medialnych i festynów we wszystkich województwach, w których weźmie udział 20 000 osób. Fundacja planuje zorganizować happeningi, konkursy, wystawy, warsztaty. Projekt wykorzystuje nowoczesne technologie, multimedialne i internetowe.

W każdym mieście wspólnie z młodzieżą szkolną budujemy nasz piękny , kolorowy domek. Wokół staną makiety drzew, wiatraków, paneli słonecznych.  – przekonuje Wojciech Owczarz, prezes ARKI – domek jest stylizowany na budynek, który obecnie fundacja remontuje w Bielsku-Białej stosując różnorodne energooszczędne rozwiązania.

Ważnym elementem kampanii jest realizacja interaktywnego poradnika ENERGOOSZCZĘDNI, o tym  jak oszczędzać energię i pieniądze kupując, budując lub remontując dom. Z poradnika można korzystać od września 2013 na stronach: www.fundacjaarka.pl, www.fer.org.pl

Kampania wspiera także nowy projekt NFOŚiGW dotyczący  dopłat do energooszczędnych domów. Aż 300 mln zł rozdysponuje fundusz między osoby fizyczne, które zdecydują się na budowę domu lub kupno mieszkań o niskim zapotrzebowaniu na energię. Jego celem nadrzędnym jest wsparcie budownictwa energooszczędnego, a także uniknięcie emisji ok. 50 tys. ton CO2 rocznie. ARKA poszukuje partnerów zainteresowanych promocją rozwiązań energooszczędnymi w budownictwie.

Więcej informacji
Wojciech Owczarz, [email protected], tel. 609267020

Kampanię dofinansował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Partnerem jest Fundacja EkoRozwoju.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię