W zeszły weekend odbył się Finał  Earth Race, wydarzenia, mającego na celu edukację mieszkańców w zakresie ochrony środowiska. Wszyscy chętni, którzy  pojawili się w niedzielę w Lesie Kabackim oraz Lesie Bródnowskim mieli okazję przyczynić się do poprawy lokalnego środowiska i usunąć z lasów śmieci.  

– Jesteśmy licealistami z Warszawy, którzy mają tego wszystkiego dosyć. Dosyć codziennego słuchania o tym, że coś trzeba zmienić, aby chronić nasze środowisko, dosyć czytania postów na Instagramie, dosyć biernego działania. My chcemy akcji! Dlatego postanowiliśmy zorganizować projekt, który zwróci uwagę ludzi na narastający problem śmiecenia. Stało się to już normą, że idziemy ulicą i widzimy niedopałki po papierosach na chodniku, butelki w parkach bądź ulotki latające po całym mieście. Stało się to już normą, że lasy – płuca Polski – są pełne plastiku, szkła i papieru. Sprzątnijmy te normę do kosza, nie pozwólmy na zaśmiecanie naszego środowiska, weźmy udział w Earth Race! – czytamy na profilu Facebook organizatora.

Wydarzenie zostało zorganizowane jest na wzór eventów, które mają miejsce w krajach takich, jak Japonia/Korea, ale z drobnymi, ciekawymi zmianami.  Earth Race 2021 składało się bowiem z dwóch części: Earth Race Online (16.05-22.05), a następnie Finału (23.05).

Finał Earth Race 2021 odbył się 23 maja w Lesie Kabackim oraz Lesie Bródnowskim. Uczestnicy, którzy przybyli na powyższe miejsca zostali  zaopatrzeni w worki na śmieci oraz rękawiczki, a następnie ruszyli na łowy śmieci wszelakich z lasów! Pod koniec dnia zawartość worków została oceniona i zważona, wyniki spisane i porównane, a ostatecznie wyłonieni zostaną zwycięzcy niezwykle atrakcyjnych nagród!

Podczas Earth Race Online uczestnicy mieli za zadanie również udostępniać wpisy dotyczące ochrony środowiska, a następnie wykonać zadanie #earthracechallenge i wysłać do organizatora dowód w postaci zdjęcia. Pod koniec stworzony został ogromny kolaż/pokaz slajdów ze wszystkich zdjęć dla uwieńczenia części online. Następnie, spośród osób, które brały czynny udział przez cały tydzień, został wybrany zwycięzca, nagrodzony SmartWatcha Apple?a.

 Firma Abrys była partnerem tego niecodziennego przedsięwzięcia.

Więcej informacji:

Facebook: https://www.facebook.com/earthracepolska 

Instagram: https://www.instagram.com/earthracepolska/

GALERIA ZDJĘĆ

Archiwum: Earth Race 2021 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię