Ekologiczne kompozycje roślinne, domki dla owadów, eksperymenty oraz doświadczenia z wodą to tylko nieliczne atrakcje przygotowane przez Mosiński Ośrodek Kultury z okazji Ekopikniku.

W sobotę, 29 maja br. kanał mosiński wypełnił się licznymi stoiskami, na których można było skorzystać z wielu ciekawych ekodziałań, takich jak np. wielkie malowanie wzdłuż kanału, leśna edukacja z Przyrodobraniem, warsztaty z instrumentami dla dzieci.

Nie zabrakło także warsztatów kreatywnych, które specjalnie na to wydarzenie przygotował Zespół Edukacji Ekologicznej Abrys. Mieszkańcy mogli samodzielnie wykonać domek dla owadów, a także wykonać ekologiczne kompozycję roślinne. Najmłodsi mogli również samodzielnie wykonać eksperymenty związane z wodą. – Zapylacze są odpowiedzialne za zapylanie roślin , które służą człowiekowi za pożywienie, a na całym świecie obserwujemy ich masowe wymieranie. Warto zdać więc sobie sprawę, jak niezwykle ważne i pożyteczne są dla nas i środowiska. Na warsztatach opowiadaliśmy o tych niezwykle pożytecznych zwierzętach, ale także budowaliśmy dla nich domki. Natomiast z myślą o czystym powietrzu podczas warsztatów stare słoiki po przetworach oraz puszki, zostały  wykorzystane do stworzenia roślinnych kompozycji . Mieszkańcy mogli samodzielnie posadzić w środku rośliny, które są naturalnymi filtrami powietrza, ważnymi dla środowiska oraz naszych mieszkań. Cieszymy się, że mimo deszczowej pogody warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. ? podkreśliła Małgorzata Masłowska-Bandosz, dyrektor Działu Edukacji Ekologicznej Abrys.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię