Jak najskuteczniej przekazać najmłodszym wiedzę o recyklingu, odpadach i potrzebie ochrony środowiska? Oczywiście, poprzez zabawę! A jeżeli dodatkowo rozwijamy jeszcze ich kreatywność to tym lepiej. Co zrobić żeby zapewnić to wszystko dzieciom w trakcie festynu?

Skontaktuj się z nami. Kompleksowo zrealizujemy warsztaty dobrej zabawy, bo ?Ekologię szyjemy na miarę?. W naszej ofercie znajdują się kreatywne warsztaty ?Re:kreacje biżuteria i dekoracje z recyklingu?,  przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. Zajęcia  cieszą się zainteresowaniem całych rodzin. Podczas warsztatów tworzymy biżuterię i ozdoby (kolczyki, zawieszki, breloczki, naszyjniki, bransoletki, podstawki pod kubki, serca?)  z odpadów takich jak makulatura, korek czy plastik. W sposób praktyczny uczestnicy zdobywają wiedzę o recyklingu i nowe umiejętności. Proponujemy  następujące warianty warsztatów:

1.  ?Plastic is fantastic? ? tworzenie biżuterii z butelek plastikowych typu PET

2.  ?Wiklinowy zawrót głowy? ? tworzenie biżuterii z papierowej wikliny

3.  ?Miej serce do recyklingu? ? tworzenie serc z  papierowej wikliny

4.  ?Nie utknij w korku? ? tworzenie biżuterii oraz ozdób z korka po winie

1

Fot. Zakręcona wiklina papierowa

Prowadzimy również zajęcia ?Wymaluj recykling? z malowania koszulek i toreb ekologicznych. Dajemy dzieciom możliwość realizacji ich twórczych pasji, wychodząc poza utarte szlaki. W tym zakresie proponujemy dwa warianty zajęć:

1. „Ekologia jak malowana” – malowanie koszulek T-shirt w symbole o tematyce przyrodniczej

2. „Nie puścimy ekologii z torbami” – malowanie toreb w symbol o tematyce przyrodniczej

7

Fot. Koszulka z naszym ekobohaterem Zielniakiem

 Dla małych konstruktorów proponujemy z kolei stworzenie krainy zwierząt. Za pomocą niepotrzebnych materiałów, takich jak rolki po papierze, korek po winie czy wytłoczki po jajkach dzieci kreują zwierzątka. Jakie? Wszystko zależy  od inwencji  najmłodszych. Warsztaty „Recyklingowy świat zwierząt” łączą  formę  zabawy  z praktyczną lekcją recyklingu. Proponujemy m.in. warsztaty:

1. ?Zamień odpady na owady? ? tworzenie owadów z rolek po papierze toaletowym i korków po winie

2. ?Ekozwierzaki? ? tworzenie zwierzaków z pustych opakowań po kosmetykach, jogurtach i butelkach typu PET

62

Fot. Muszki i pajączki, czyli korek w roli głównej

W trosce o wysoką jakość usług oraz zadowolenie stale rozwijamy i poszerzamy naszą ofertę, by dopasować ją do Państwa oczekiwań. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, ażeby jak najpełniej zrealizować nasz wspólny cel, jakim jest prowadzenie edukacji ekologicznej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

OFERTA WARSZTATÓW

KONTAKT:

ABRYS Sp. z o.o.

Dział Edukacji Ekologicznej

Małgorzata Masłowska-Bandosz

Tel. 61 655 81 62

[email protected]

Marta Siatka

Tel. 61 655 81 34

[email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię