Wczoraj na warszawskim rynku pojawił się projekt EcoCorner, który promuje i wdraża postawy proekologiczne w życiu codziennym. EcoCorner ma m.in. udowodnić, że produkty przyjazne środowisku mogą być jednocześnie oryginalne, funkcjonalne oraz posiadać ciekawy design.

Projekt składa się z kilku elementów: został założony sklep internetowy www.EcoCorner.pl, skierowany do odbiorców indywidualnych. Dla odbiorców instytucjonalnych, w szczególności mających siedzibę w Warszawie, przygotowano katalog ekologicznych artykułów biurowych.

W ofercie EcoCorner znajduje się obecnie ponad 100 artykułów. Każdy z nich jest przyjazny środowisku, gdyż są to produkty wykonane z materiałów poddanych recyclingowi lub wykonane z surowców podlegających biodegradacji. Staramy się także znajdować nowe zastosowania dla materiałów, które już wyszły z użycia bądź są wyrzucane. Stąd pomysł by wykorzystać potencjał tkwiący np. w winylowych płytach gramofonowych. Obecnie posiadamy w ofercie miski i kubki wykonane z tego właśnie surowca. Planujemy jednak całą serię artykułów z płyt – mówi Maciej Mazur, właściciel i koordynator projektu.

Źródło: EcoCorner

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię