Bogata oferta uczelni i szkół wszystkich szczebli oraz atrakcyjny program wydarzeń towarzyszących to powód, dla którego każdego roku kilkadziesiąt tysięcy uczniów, maturzystów i nauczycieli odwiedza Targi Edukacyjne w Poznaniu. Najbliższa edycja tego największego wydarzenia o tematyce edukacyjnej w Polsce odbędzie się 3-5 lutego 2012 roku.

Odbywające się na Międzynarodowych Targach Poznańskich Targi Edukacyjne to wydarzenie o ugruntowanej renomie, które już od 15 lat pomaga uczniom i ich rodzicom w trudnym wyborze szkoły i kierunku kształcenia. To także jedna z najważniejszych destynacji nauczycieli, dla których wystawcy z Polski i z zagranicy przygotowują bogatą ofertę związaną z wyposażeniem placówek oświatowych. 
Targi Edukacyjne to wspólne przedsięwzięcie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz MTP. Cieszące się olbrzymim zainteresowaniem zwiedzających wydarzenie to dla młodych ludzi możliwość bezpośredniej rozmowy z pedagogami i przedstawicielami szkół z kraju i z zagranicy. To szansa na poznanie ciekawych profili klas, najnowszych kierunków studiów  i dokonanie rzetelnego wyboru dalszej drogi edukacji. To także miejsce, w którym przedstawiciele szkół zamiast mówić o atutach placówek, pokazują absolwentom, co czeka za ich murami. Studenci kierunków chemicznych przeprowadzają wybuchowe eksperymenty, studenci Akademii Wychowania Fizycznego animują zajęcia sportowe na boisku, a uczniowie szkół medycznych zapoznają zwiedzających z technikami udzielania pierwszej pomocy. Na nudę nie można narzekać na stoiskach zagranicznych uczelni, gdzie o warunkach kształcenia można porozmawiać m.in. w języku Szekspira, ani w Alei Zawodów, gdzie szkoły zawodowe prześcigają się w pokazach obrazujących profil ich nauczania. 
 
Podczas ich ostatniej edycji, w 2011 roku, swoją ofertę zaprezentowało 360 wystawców, w tym 280 szkół wszystkich szczebli. Odbywającą się pod jednym dachem z targami Książka dla Dzieci i Młodzieży ekspozycję w ciągu trzech dni odwiedziło 45 tysięcy uczniów, rodziców, pedagogów, dyrektorów szkół i przedstawicieli samorządów. Hasłem przewodnim najbliższych targów jest: Edukacja – Sport – Wychowanie. Nauczmy się wygrywać. Zwraca ono uwagę na znaczenie wychowania fizycznego w edukacji zdrowotnej, a w kontekście zbliżających się Mistrzostw Euro 2012, stanowi zapowiedź szeregu konferencji, warsztatów 
i turniejów, które w trakcie targów zostaną poświęcone tej tematyce. 
 
Integralną częścią Targów Edukacyjnych jest Salon Wyposażenia Szkół, w ramach którego bogatą ofertę skierowaną do kadry zarządzającej przedszkoli, szkół oraz uczelni prezentują producenci i dystrybutorzy pomocy dydaktycznych, wyposażenia sal lekcyjnych, pracowni językowych, świetlic i placów zabaw. W wydzielonej strefie ekspozycyjnej można znaleźć wszystko, co warto obejrzeć przed rozpoczęciem inwestycji w placówce oświatowej: interaktywne tablice i komputery, sprzęt audiowizualny, pomoce naukowe, stanowiska dydaktyczne dla pracowni szkół technicznych, meble szkolne, przeznaczone dla placów zabaw huśtawki i trampoliny, dedykowane świetlicom gry i zabawki edukacyjne, w pełni wyposażone boiska oraz skierowaną do szkół ofertę biur turystycznych. 
Już od 11 lat pod jednym dachem z Targami Edukacyjnymi odbywają się Targi Książka dla Dzieci i Młodzieży. Głównym założeniem wydarzenia organizowanego wspólnie przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i Międzynarodowe Targi Poznańskie jest promocja książek i czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodzin. Cieszące się olbrzymim zainteresowaniem moli książkowych święto książki skierowane jest zarówno do szerokiej publiczności jak i specjalistów – pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców, księgarzy, bibliotekarzy i środowisk naukowych. Wydarzeniu towarzyszą konferencje, dyskusje, spotkania autorskie, cykliczne wystawy „Mistrzowie Ilustracji” i „Salon Ilustratorów”, przedstawienia i wiele atrakcyjnych zajęć dla dzieci. A w gronie wystawców znaleźć można nie tylko czołowe polskie wydawnictwa, ale także muzea, instytucje kulturalne i miasta partnerskie Poznania. 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię