W trakcie tegorocznych Targów Edukacyjnych w Poznaniu, które odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, 13-15 marca br. w hali nr 7A po raz czwarty zostanie zorganizowane stoisko Eko Forum, skupiające instytucje oraz organizacje zaangażowane w promocję zrównoważonego rozwoju oraz aktywną pozaszkolna edukacja przyrodnicza. My też tam będziemy!

Podmioty te podejmują działania zmierzające do uzupełnienia wiedzy zdobytej w szkołach przy wykorzystaniu aktywnych metod edukacji ekologicznej. Taka formuła edukacji nawiązuje do Polityki Ekologicznej Państwa w latach 2009-2012 z perspektywą do roku 2016 oraz Strategii Rozwoju Województwa Wielkopolskiego do 2020 roku.

Celem przedsięwzięcia jest prezentacja podmiotów zajmujących się nieformalną edukacją ekologiczną oraz przedstawienie ich bogatej oferty dydaktycznej. W zamierzeniu organizatorów Eko Forum ma być przedsięwzięciem symbolicznie rozpoczynającym kolejny rok w dziedzinie edukacji ekologicznej w Wielkopolsce. Główną grupę odwiedzających Targi Edukacyjne stanowi młodzież szkolna, rodzice i nauczyciele, dlatego też organizacja Eko Forum daje szanse dotarcia do szerokiego grona odbiorców. Celem grupy tworzącej Eko Forum jest realizacja zadań z dziedziny edukacji ekologicznej jak najlepszymi metodami poprzez przekazywanie wiedzy w atrakcyjny sposób, uwzględniając bliski kontakt z naturą, która oddziałuje na wszystkie zmysły człowieka.

Eko Forum jest wydarzeniem symbolicznie rozpoczynającym kolejny rok w dziedzinie edukacji ekologicznej w Wielkopolsce.
Program obejmuje m.in.
• wielki konkurs polegający na odwiedzeniu wszystkich stoisk Eko Forum i odpowiedź na krótkie (i nietrudne) pytania
• spotkania z ekologicznymi maskotkami: Felkiem Flaszką, Bratem Petem i Zielniakiem,
• prezentacja wystawy fotografii
• malowanie gipsowych figurek zwierząt,
• pokaz ratownictwa medycznego,

Portal ZielonaLekcja.pl będzie na Targach i przygotowaliśmy sporo atrakcji!

  • Wszystkich nauczycieli, wychowawców przedszkolnych, pracowników świetlic zapraszamy w sobotę na wykład otwarty o tym, jak przekazywać wiedzę o odpadach. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie płytę z filmami Śmieć(i)MY, którą można wykorzystać do działań edukacyjnych. Wstęp wolny, obowiązuje rejestracja do 13/03 ([email protected])
  • Na stoisku portalu ZielonaLekcja.pl każdy śmiałek będzie mógł spróbować sił w grach online o tematyce ekologicznej, a także zapoznać się z bogatą zawartością portalu na infokiosku.
  • Dodatkowo po pawilonie 7 będzie spacerował Zielniak – zawadiacki liść, który zachęca do troski nad środowiskiem naturalnym. Będzie można sobie z nim zrobić zdjęcie lub choćby uścisnąć dłoń!
  • Zapraszamy też do quizu na naszym stoisku, codziennie spośród wrzuconych do urny kartek wylosujemy książkę "Zwierzęta wokół nas. Cztery pory roku".
  • A na ściankach naszego stoiska będzie wystawa arcydzieł – szkiców nadesłanych przez uczestników konkursu "Piórkiem i ołówkiem". Będzie na czym zawiesić oko!
  • Zapraszamy! Pawilon 7A, stoisko nr 14.

    Rozmieszczenie stoisk w ramach Eko Forum w Pawilonie 7A 

Koordynatorem organizacji przedsięwzięcia jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego – samorządowa jednostka budżetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Na Targi Edukacyjne obowiązuje wstęp wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię