Allegro wraz z Fundacją All For Planet kolejny raz zmieni jeden z największych europejskich festiwali muzycznych w wyjątkową EKOimprezę. Na tydzień przed XVIII Przystankiem Woodstock, na Facebooku, zbierze doWODY na to, że każdy może grać eko. Próbę pobicia kolejnego rEKOrdu podejmie w pierwszych dniach sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Tym razem z… pompą!

Allegro jako pierwsza polska firma, podejmie próbę bicia Rekordu Guinnessa na Facebooku, wpisując się na karty Księgi Guinnessa rEKOrdami ustanowionymi w świecie realnym i wirtualnym jednocześnie.

Allegro zalewa pozytywną energią!

W centrum EKOdziałań tegorocznego Przystanku Woodstock Allegro lokuje wodę. Uświadamia, że żyjemy w kraju, w którym wody jest mniej niż w Egipcie. Polska musi bardzo dbać o swoje zasoby wodne, ponieważ należy do krajów, w których wody jest najmniej w Europie; tylko w Belgii przypada jej mniej na jednego mieszkańca niż u nas – ostrzega prof. Maciej Zalewski, Dyrektor Europejskiego Regionalnego Centrum Ekohydrologii. Tylko 1% wody w Polsce nadaje się do picia, 60% to wody piątej, najgorszej klasy. Jednak wciąż brak nam nawyku oszczędzania wody. Każdego dnia zużywamy średnio 150 litrów wody. Spora część po prostu się przelewa: nie zakręcamy kranu gdy myjemy zęby, nadal zmywamy pod bieżącą wodą. A wystarczyłoby wylewać jej kilka kropel mniej.

W krople – serwis Allegro – zamieni wirtualne komentarze na swojej facebookowej stronie. Jeden komentarz to jedna kropla. Wirtualne krople napełnią rzeczywiste butelki czystą wodą, które zostaną przekazane na aukcje podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zgromadzone środki ze sprzedaży trafią na konto Fundacji WOŚP – ratując zdrowie i życie dzieci. By zostać pierwszym polskim rekordzistą na Facebooku Allegro musi zgromadzić ponad 377 004  komentarzy w ciągu 24 godzin. Akcja startuje 26 lipca o godzinie 13.00!

Podczas Festiwalu w Strefie Allegro będą zbierane prawdziwe krople wody. W nietypowej przepompowni – EKO FUN ENERGY – za pomocą pomp w kształcie huśtawek, woodstockowicze będą gromadzić wodę do 20 kubików, próbując pobić kolejny rEKOrd. Tym razem w kategorii na Najwięcej Przepompowanej Wody za Pomocą Ludzkiej Energii. Skumulowana woda zasili wyjątkowy ekran wodny, a następnie zostanie przekazana Ochotniczym Strażom Pożarnym działającym w okolicy Kostrzyna nad Odrą.

Na Woodstockowiczów czeka eko-projekcja, dla rEKOrdzistów nagrody i mnóstwo świetnej zabawy!

Oficjalne numery rekordów:

Numer ID: 406414

Numer ID: 396203

EKO Water

W wodę Allegro zamieni nie tylko energię ale i puste butelki PET. Przez cały czas trwania imprezy na terenie festiwalu funkcjonować będą miejsca, gdzie 10=1. Za każde 10 oddanych butelek uczestnicy Festiwalu otrzymają jedną pełną czystej wody. Zebrane butelki zostaną poddane recyklingowi i przetworzone na materiał, z którego powstaną poduszki. Zostaną także zlicytowane na aukcjach WOŚP.

Strefa Chilloutu

Piasek, leżaki, hamaki, płynącą z oddali muzyka… – w Strefie Allegro woodstockowicze znajdą wszystko co potrzebne, by czas płynął miło. Tutaj można poczytać książkę, poleżeć w promieniach słońca, a gdy powróci przypływ sił, za pomocą energii wytworzonej przy użyciu treningowych rowerów – naładować komórkę.

Ego gra bije rekordy

Mapa Woodstock

Logotyp Butelka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię