W Nobel Tower w Poznaniu, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, 12 maja 2016r., odbyło się mnóstwo zabaw oraz zajęć edukacyjnych, związanych z ekologią.

Na wydarzenie przybyła liczna grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w zajęciach z tworzenia miasteczka ekologicznego, podczas których na zielonym skwerku przed obiektem Nobel Tower, stanęła duża liczba ciekawych budynków z kartonów. Dzieci chętnie brały udział także w treningu piłki nożnej, prowadzonym przez profesjonalnych trenerów. Odbywające się przed budynkiem warsztaty ?RE:kreacje?, na których z makulatury, korków po winie, plastikowych butelek, a także elementów klawiatury powstawała unikatowa biżuteria, cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno najmłodszych, jak i dorosłych uczestników.

Z kolei wewnątrz budynku została utworzona strefa EKO EDUKACJI. Odbywały się tam warsztaty ?Kilowaty zabawy?, gdzie dzieci wysłuchiwały ciekawych informacji  na temat energii oraz miały możliwość wziąć udział w eksperymentach, prowadzonych przy użyciu zestawów demonstracyjnych OZE. Zajęcia ?Chemia z przyrodą? były to budzące zaciekawienie eksperymenty z pogranicza przyrody, chemii i fizyki, na których wykorzystując proste akcesoria oraz składniki , znajdujące się w każdym z domów, m.in. sodę oczyszczoną, ocet  czy też płyn do naczyń powstawały zjawiska takie jak chemiczne jojo, magiczny balon oraz kolorowy wulkan. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty ?Świat widziany z bliska?, na którym prowadzone były obserwacje mikroskopowe. Każdy uczestnik miał okazję przygotowania własnego preparatu ze skórki cebuli oraz zobaczenia pod powiększeniem wielu innych ciekawych organizmów. Tuż obok odbywały się warsztaty tworzenia budek dla ptaków pt. ?Ptasia rodzina na swoim?, a także EKO KULINARIA, w ramach których powstawały zdrowe, smakowite oraz ekologiczne dania i przekąski. Ogromną rozrywką dla dzieci były również warsztaty tworzenia ekofryzur, po których głowy uczestników mieniły się ogromna gamą tęczowych kolorów.

Dzięki ogromie atrakcji oraz sprzyjającej zabawą plenerowym, pięknej przygodzie, wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników aż do godzin wieczornych.

Wydarzenie było organizowane we współpracy z Działem Edukacji Ekologicznej ABRYS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię