Piknik pełen przyrodniczych atrakcji oraz gra terenowa ?Bioróżnorodność ? poznaj by zachować? to wydarzenia, na które w maju zapraszają Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej wraz z Pomorskim Zespołem Parków Krajobrazowych.

W codziennym biegu człowiek miewa tendencje do skupiania się na szczegółach. Postrzegając świat przez pryzmat ?lupy”, budujemy nasze poglądy, skupiając się na małym jego fragmencie, który jest tylko puzzlem, wyrwanym z kontekstu. Tracimy w ten sposób, z oczu, jakże ważny ogół będący kontekstem, punktem odniesienia do stworzenia spójnej całości obrazu rzeczywistości.

Taki ?błąd? popełniamy także wobec przyrody. Nie akceptując swej bezsilności wobec potęgi natury, małej wiedzy wobec ilości, złożoności i zależności procesów, zachodzących w świecie. Człowiek pozwala sobie na śmiałe ruchy, często w myśl źle pojętego ?dobra przyrody?. Oddziela człowieka od natury, postęp i rozwój cywilizacyjny od współistnienia z przyrodą.

Nie zastanawiamy się również nad konsekwencjami swoich działań. Oddala nas to od równowagi, w której powinniśmy funkcjonować. Oddala od kompleksowego, multidyscyplinarnego patrzenia i rozumienia świata. Zatem w tym roku to RÓWNOWAGA wzięta została w centrum uwagi!

Jesteśmy różni, mamy inne doświadczenia, inną wyobraźnię i różną wrażliwość, więc i oferta pikniku edukacyjnego jest różnorodna. Jak przyroda?, więc każdy w programie imprezy powinien znaleźć coś interesującego dla siebie.

Aktywności podczas pikniku będą realizowane w strefach edukacji oraz relaksu. W pierwszym dniu wydarzenia (tj. 20 maja), odbywającym się w Gdyni Orłowo, na terenie Zespołu pałacowo ? parkowego w Kolibkach,  jedną z głównych atrakcji będzie możliwość wzięcia udziału w grze terenowej ?Bioróżnorodność ? poznaj by zachować?. Z kolei 21 maja w Gdańsku w Parku im. R. Reagana odbędzie się ?Spacer z mapą? oraz warsztaty dekorowania ekotoreb z wykorzystaniem darów natury. Podczas imprezy na uczestników będzie czekać również dużo innych atrakcji, takich jak prelekcje, gry, warsztaty i wykłady.

Plakat

  bioroznorodnosc_web-dodatek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię