Kolorowy wulkan, mini elektrownia wiatrowa, donice „nie z tej ziemi” – to tylko niektóre atrakcje, które czekają na Was w trakcie Dni Otwartych Funduszy Europejskich. 19 maja na terenie Nobel Tower przy ul. Dąbrowskiego 77 A w Poznaniu zostaną przeprowadzone ciekawe warsztaty oraz gry i zabawy. Start o godz. 16.00.

Gry i zabawy przedstawią w ciekawy sposób zagadnienia z ekologii. W czasie imprezy, organizowanej pod hasłem „EKOodkrywcy”, przez centrum Zaawansowanych Technologii Nobel Tower, będzie można wziąć udział w kreatywnych doświadczeniach, obserwować świat pod mikroskopem, zobaczyć jak powstaje energia oraz stworzyć donice „nie z tej ziemi”.

Warsztaty ?Chemia z naturą? – kreatywne doświadczenia zapoznają uczestników z dziedziną chemii i fizyki. Przy wykorzystaniu prostych składników znajdujących się w każdym z domów (np soda oczyszczona, ocet, płyn do naczyń) będą powstawały niecodzienne zjawiska np takie jak kolorowy wulkan. Dzieci w trakcie zabawy demonstracyjnym zestawem OZE, przekonają się jak powstaje energia. Będą mogły zbudować własny zestaw energetyczny składający się turbiny wiatrowej czy paneli fotowoltaicznych. Mali przyrodnicy będą mogli przenieść się w mikroświat roślin i owadów. Każdy będzie mógł przygotować własny preparat mikroskopowy i zobaczyć go w dużym powiększeniu na ekranie monitora. Dzieci będą miały okazję zobaczyć pod mikroskopem aparat gębowy muchy i motyla, komórkę krwi czy też pleśni.

Warsztaty ?Donice nie z tej ziemi? nauczą sprytnie wykorzystać metalowe puszki jako osłonki na doniczki lub pojemniki do uprawy roślin.

Przeprowadzono zostanie także konkurs edukacyjny z zakresu ekologii pt. ?wKOŁO ekologii?. Dzieci przy pomocy barwnego koła fortuny wybierają kategorię (np. pytanie, zadanie, zagadka), a za poprawną odpowiedź otrzymają upominek.

Powyższe działania zostaną zrealizowane we współpracy z Działem Edukacji Ekologicznej ABRYS.

W czasie spotkania EKO ODKRYWCÓW odbędą się także warsztaty ekokulinarne oraz pokazany zostanie sposób jak zrobić kolorowe ekofryzury. Każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział treningu piłki nożnej poprowadzonym przez profesjonalistów. W trakcie spotkania zainteresowani znajda odpowiedź na pytanie czy słodycze mogą być zdrowe.

W związku z ograniczeniem liczby miejsc, na warsztaty niezbędne są zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są pod
nr telefonu +48 734 176 029 lub mailem [email protected].

Zapraszamy do wspólnej ekozabawy!

eko_display

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię