Jeszcze w październiku Urząd Miejski w Gnieźnie rozpoczął intensywne działania w ramach projektu „EKO-Strażnicy środowiska w Gnieźnie”. W ramach akcji nasi edukatorzy pojawili się w siedmiu szkołach podstawowych na terenie miasta. 

W warsztatach na temat czystego powietrza, selektywnej zbiórki odpadów oraz zrównoważonego rozwoju wzięło udział już 1183 uczniów z klas II-III oraz VI-VII. To właśnie do nich przede wszystkim skierowany jest projekt. Chętni, którym los naszego środowiska nie jest obcy mogą wziąć udział w konkursach. Zadaniem dzieci młodszych jest stworzenie „mapy myśli” ukazującej przyczyny powstawania smogu oraz pokazanie skutków i zagrożeń jakie niesie ze sobą zanieczyszczenie powietrza. Natomiast dzieci z klas starszych będą przygotowywać makietę antysmogową na jeden w wybranych tematów. Do wygrania ciekawe nagrody, a ich wręczenie odbędzie się  28 listopada br. o godz. 10:00 w hali sportowej im. M. Łopatki przy ul. Sportowej 3 w Gnieźnie.

Projektem zostanie objętych także 13 gnieźnieńskich przedszkoli, w których już 8 listopada odbędą się pierwsze warsztaty edukacyjne, a ich uczestnicy otrzymają wyjątkowy Paszport EKO-Strażnika. Dla nich także Urząd Miejski przygotował konkurs na przygotowanie najlepszego kącika recyklingowego, który zachęci dzieci, wychowawców oraz rodziców do segregowania odpadów.   

Kampania edukacyjna miasta Gniezna pn.: „EKO-Strażnicy Środowiska w Gnieźnie” dofinansowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

GALERIA

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię