Background group autumn orange leaves. Outdoor.

Każdy, kto ma ogród wie, że jesienią trzeba ogród przygotować do zimy i zebrać swoje plony. Wiedzą o tym również uczniowie klasy 2a Szkoły Podstawowej nr 47 w Poznaniu, którzy od zeszłego roku opiekują się Ogrodem Społecznym na Osiedlu Czecha.

Projekt, który realizują uczniowie, wspólnie z wychowawczynią –  Agnieszką Przewoźną, ma na celu uwrażliwienie młodych na otaczająca przyrodę, wyrobienie w nich nawyku dbania o otaczające środowisko, a także promować zdrowy styl odżywiania się. 

Klasa 25 października,  robiła w ogrodzie jesienne porządki. Grabione były liście, usuwane wyschnięte rośliny oraz chwasty. W skrzyniach pojawiły się też nowe kwiaty. Największą atrakcją było jednak wykopanie topinamburu. Niektórzy z nich po raz pierwszy spotkali się z tą rośliną i z chęcią zabrali ją do domu by zasmakować jej w sałatce, zupie czy innym daniu. Ze skrzyń zostały zebrane również liście jarmużu. Z nich w klasie został przygotowany pyszny koktajl, który bardzo smakował małym ogrodnikom.

Ogród powstał w 2017 r. w ramach Konkursu „Inspiracje w Przestrzeni”, realizowanego przez redakcję miesięcznika „Zieleń Miejska” we współpracy z Działem edukacji Ekologicznej ABRYS.  

GALERIA ZDJĘĆ

Fot. Archiwum ABRYS

Fot. wejście Depositphotos

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię