Seria edukacyjnych książek dla dzieci (5+), ich rodziców i nauczycieli o tematyce ekologicznej Dbamy o naszą planetę. Nie sami ? z rodzicami! to jedyna tego typu seria na polskim rynku wydawniczym. Teraz można wygrać książki z tej serii!

W ciekawy i przystępny sposób, łącząc wiedzę o otaczającym nas świecie z zabawą, uczy dzieci szacunku do natury. Pomaga rodzicom i nauczycielom kształtować proekologiczne postawy dzieci i wprowadzać zasady nowoczesnej ekologii w życiu codziennym.

Seria składa się z czterech świetnie opracowanych i  zilustrowanych książek:
 

  • Pstryk! Jak oszczędzać energię
  • Fuj! Jak mniej śmiecić
  • Plusk! Jak oszczędzać wodę
  • Uff! Jak dbać o powietrze

Bogato ilustrowane książeczki pokazują cztery różne aspekty ochrony środowiska, dostosowane są do możliwości percepcyjnych dzieci w wieku przedszkolnym (5+) i wczesnoszkolnym,  w prosty i ciekawy dla dziecka sposób uczą zastosowania zasad ekologii w codziennym życiu, pomagają dzieciom i rodzicom poznać, zrozumieć i wprowadzić zasady ekologicznego stylu życia.

Ponadto doskonale opracowane ilustracje, prosty i zrozumiały tekst oraz uniwersalny przekaz sprawiają, że są to książki nie tylko ładne i interesujące dla młodego czytelnika, ale niezwykle dziś aktualne. Seria doskonale wpisuje się w programy nowoczesnej edukacji ekologicznej.

Każda książka  z serii składa się z trzech części:
 
•     Ilustrowanego tekstu, wprowadzającego dziecko w  wybrane zagadnienie ekologiczne
•     Części aktywizującej „Zrób to sam” (instrukcja samodzielnego wykonania       ekologicznej zabawki, opis doświadczenia)
•     „Podręcznika rodzica” – w którym rodzice znajdą  praktyczne  porady, jak w prosty sposób wyjaśnić  dziecku zasady i zjawiska przedstawione w tekście;  propozycje eksperymentów oraz plan wprowadzenia  w domu, na co dzień, zasad ochrony środowiska (np. oszczędzania energii i wody, ograniczania i segregacji śmieci, odzyskiwania i ponownego wykorzystywania artykułów i przedmiotów)
 
Parametry techniczne książek z serii:
           Format: 240 x 240mm
           Oprawa: twarda
           Objętość: 36 stron z ilustracjami w pełnym kolorze
           Cena: 25zł

Książki z tej serii można wygrać w naszym najnowszym konkursie pt. "Główką i kredkami Ziemi pomagamy"!

Źródło: www. biobooks.pl
 

Uff! Jak dbać o powietrze

Fuj! Jak mniej śmiecić

Plusk! Jak oszczędzać wodę

Pstryk! Jak oszczędzać energię

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię