Od 11 do 19 września potrwa w Bałtowie IV Świętokrzyski Piknik Jurajski, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ” Krzemienny Krąg” w porozumieniu z partnerami lokalnymi tj. Stowarzyszeniem „Delta” i „BAŁT” oraz Urzędem Gminy Bałtów.

Obecna edycja Pikniku kładzie nacisk na aspekt edukacyjno-naukowy, niezapominając o rekreacji i rozrywce. Do wzięcia udziału w Pikniku zaproszone zostały muzea i liczne inne instytucje zarówno z regionu świętokrzyskiego, jak i terenu pozostałej Polski, prowadzące działalność, której charakter wiążę się z tematyką pikniku. Celem Pikniku jest promocja regionu.

W czasie trwania imprezy odbędą się, między innymi, prelekcje o tematyce geologicznej, archeologicznej i przyrodniczej, giełda rzemiosła i rękodzieła artystycznego, kiermasz "Skarby Ziemi" oraz warsztaty plastyczno- paleontologiczne, garncarskie, wikliniarskie i archeologiczne. Podczas Pikniku zostaną także zainaugurowane światowe obchody Dnia Paleontologa.

Piknikowy charakter imprezy podkreślony zostanie przez występy znanych polskich solistek i solistów oraz zespołów muzycznych. W czasie trwania Pikniku odbędą się dwa tematyczne koncerty skierowany zarówno do miłośników delikatnego brzmienia, jak i dla tych, którzy wolą "ostrzejsze" dźwięki. Do udziału w "Jura Pop Party" (które otworzy nasz Piknik) zaproszeni zostali: Zbigniew Wodecki, WAWELE, Krystyna Giżowska, Bogusław Mec,. Końcowym akcentem Świętokrzyskiego Pikniku będzie "Jura Rock Party", na którym wystąpią: KORA , ARMIA, IZRAEL, PROLETARIAT, WC, WAŃKA WSTAŃKA & THE LUDOJADES.
 
Źródło: www.baltow.info

W zamierzeniu organizatorów Piknik ma stać się znaczącym elementem promocji regionu. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię