Ubiegłoroczny niepowtarzalny koncert Stinga, w ramach cyklu POZnan* dla Ziemi, dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń. Teraz przyczyni się także do rozwoju proekologicznego postaw mieszkańców miasta. Z wygenerowanego przez koncert dochodu miasto zakupiło 370 rowerów dla laureatów konkursu Poznański Ekolider Szkolny i zainwestuje w rozwój sieci miejskich wypożyczalni rowerów.

Koncert Stinga z towarzyszeniem londyńskiej Royal Philharmonic Concert Orchestra, potwierdził klasę cyklu POZnan* dla Ziemi. Występ Stinga na długo pozostanie w pamięci mieszkańców całego kraju, jako koncert otwarcia zmodernizowanego Stadionu Miejskiego, pierwszej w Polsce gotowej areny na UEFA Euro 2012™. O tak ważnym wydarzeniu dla Poznania mówiły media w całej Polsce, a na samej ceremonii inauguracji stadionu przy ul. Bułgarskiej nie zabrakło też relacjonujących całe wydarzenie dziennikarzy polskich, jak i zagranicznych.

Koncert POZnan* dla Ziemi powołany do życia został w 2008 roku, w ramach obchodów Roku Klimatu i Środowiska, ustanowionych z okazji organizacji w Poznaniu Konferencji Klimatycznej Organizacji Narodów Zjednoczonych COP14. POZnan* dla Ziemi stał się już rozpoznawalną i solidną marką – od trzech lat przyjeżdżają najpopularniejsi artyści, co potwierdza ogromne zainteresowanie każdym koncertem. Poznań odwiedziła już Nelly Furtado, a na jedyny koncert w Polsce, w ramach POZnania dla Ziemi, zdecydowało się w 2009 roku Radiohead. We wrześniu 2010 roku na zmodernizowanym Stadionie Miejskim zagrał Sting.

Ważne jest także podtrzymanie aspektu ekologicznego tej imprezy. Co roku, z każdego sprzedanego biletu, kwota 5 złotych przeznaczana jest na cele związane z działaniami proekologicznymi. W ten sposób POZnan* dla Ziemi ma swój wkład w ochronę środowiska. W 2010 roku, uzbierana kwota, to 129 810 zł. Za tę sumę Miasto zakupiło 370 rowerów, które będą nagrodami w konkursie POZnański EKOlider Szkolny.

Dodatkowo, z uzyskanych z koncertu wpływów w wysokości 634 237,11 zł, Miasto sfinansuje rozwój poznańskiego systemu rowerów publicznych, czyli sieci wypożyczalni miejskich rowerów. Już teraz, wzorem innych miast europejskich, w Poznaniu można wypożyczyć rower. Dzięki przychodom z koncertu Stinga, miejska sieć rowerowa będzie rozbudowana.

Konkurs o tytuł "POZnańskiego EKOlidera Szkolnego".

W I edycji konkursu  (2010/2011) – oceniane będą praktyczne projekty związane z oszczędzaniem energii, przygotowywane przez  dzieci i młodzieży z poznańskich przedszkoli i szkół, których organem założycielskim jest Miasto Poznań. Celem konkursu jest promocja wśród dzieci i młodzieży postaw i zachowań proekologicznych. Konkurs prowadzony jest w 4 kategoriach wiekowych.

Konkurs ogłoszono we wrześniu 2010, uroczyste zakończenie (impreza plenerowa) wraz z wręczeniem nagród – 370 rowerów, planowane jest 5 czerwca 2011 r.

Szkoły i przedszkola przedstawią Komisji Konkursowej w terminie do 15 lutego maks. po 3 projekty przygotowane przez własne drużyny. Uczestnicy, których drużyny przygotują najlepsze projekty otrzymają nagrody indywidualne – rowery, a szkoły i przedszkola, których projekty zostaną nagrodzone – otrzymają nagrody finansowe na działania związane z ochroną środowiska.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię