W tym roku złożyliśmy wniosek o przyznanie tytułu PROMOTORA EKOLOGII. Z sukcesem !!! Pochwaliliśmy się naszym Zielonym Zakątkiem – Pani Dorota Życzkowska ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Elblągu opisuje, jak jej szkoła została laureatem konkursu „Przyjaźni Środowisku”.

Narodowy Konkurs Ekologiczny "Przyjaźni Środowisku" organizowany jest już od dziesięciu lat pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP. Organizatorem Głównym Konkursu jest Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Idea Konkursu opiera się na założeniu, że promowanie obywatelskich postaw proekologicznych ma równie fundamentalne znaczenie jak wdrażanie przyjaznych środowisku technologii, toteż w Konkursie oceniane są zarówno innowacyjne projekty dotyczące rozwiązań technicznych i inwestycji w dziedzinie ochrony środowiska, jak i przedsięwzięcia z zakresu edukacji ekologicznej.

W tym roku złożyliśmy wniosek o przyznanie tytułu PROMOTORA EKOLOGII. Z sukcesem!!! Znaleźliśmy się w gronie laureatów dzięki ogromnej pracy uczniów, zaangażowaniu rodziców, pracowników szkoły, nauczycieli i przyjaciół szkoły w szkolnym ogrodzie. Bowiem pochwaliliśmy się naszym Zielonym Zakątkiem.
Wszystkim bardzo dziękujemy!!! I zachęcamy do dalszej współpracy.

Ogród zaczął powstawać dwa lata temu, podzielony jest na kilka stref, w każdej uczniowie mogą nauczyć się czegoś innego związanego nie tylko z wiedzą przyrodniczą, ekologią, ale również geografią czy matematyką. Jest kącik poświęcony segregacji odpadów i kompostowaniu. Jest lapidarium "Wzdłuż granic Polski" , dzięki któremu dzieci m. in. poznają kierunki świata, rodzaje skał i organizmy wodne. W ogrodzie znajduje się również warzywniak, którym zajmują się klasy pierwsze, a także sad oraz obserwatorium organizmów żyjących w glebie.

Liczne tablice informacyjne, sfinansowane z grantów m.in. pomagają uczniom oznaczać owady, muszle czy rośliny. Ogrodem opiekują się pełni entuzjazmu uczniowie i nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice, wciąż pracując nad jego rozbudowaniem i uatrakcyjnieniem, już jest zaplanowane i czeka na realizację wiele nowych elementów, które zachęcą uczniów do nauki i dalszego zgłębiania wiedzy.

Więcej o ogrodzie:

http://sp18elblag.pl/eko/ogrod.htm
http://www.pgrozwija.pl/blog,4,article,minal_rok_szkolny_2009_2010,369.html
http://www.pgrozwija.pl/blog,4,category,co_slychac_w_zielonym_zakatku,20.html

DZISIAJ!!!
RELACJA Z GALI LAUREATÓW NA ŻYWO NA TVP.INFO

Informujemy, że uroczystą Galę Laureatów XII Edycji (piątek, 4 lutego) będzie można śledzić "na żywo" za pośrednictwem portalu tvp.info. Początek relacji o godzinie 19:00. Serdecznie zapraszamy!

http://www.przyjazni-srodowisku.pl/

Pozdrawiam,
Dorota Życzkowska – ekokordynator SP 18

 

Fot. Dorota Życzkowska

Ogród podzielony jest na kilka stref, w każdej uczniowie mogą uczyć się innego zagadnienia. / Fot. Dorota Życzkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię