Celem Projektu Ekostudent 2009 ? ?najbardziej zielonej inicjatywy? studentów Szkoły Głównej Handlowej ? było wywarcie wpływu na świadomość ekologiczną naszych studentów (przyszłych przedsiębiorców i ludzi biznesu), a także na pracowników naszej uczelni. Projekt trwał w dniach 12 – 13 maja.

Celem Projektu EKOSTUDENT 2009 – „najbardziej zielonej inicjatywy” studentów Szkoły Głównej Handlowej – było wywarcie wpływu na świadomość ekologiczną naszych studentów (przyszłych przedsiębiorców i ludzi biznesu), a także na pracowników naszej uczelni. Prjekt trwał w dniach 12- 13 maja.

Cel ten organizatorzy chcieli osiągnąć poprzez zakrojoną na szeroką skalę akcję informacyjną w postaci plakatów, ciekawych szkoleń, spotkań, wykładów i warsztatów, prezentacji produktów i firm ekologicznych, które odbyły się na terenie Szkoły Głównej Handlowej podczas wielkiego finału projektu EKOSTUDENT 2009.

W trakcie dwóch dni trwania projektu, na auli spadochronowej pojawiło się wiele ciekawych eventów, skrupulatnie przez nas zaprojektowanych.

Jedną z atrakcji była trzymjąca w napięciu do samego końca gra o nazwie EKOLOTEK. Aby otrzymać los na loterię, trzeba było go "zakupić" za pomocą takich recyklingowych fantów jak: puszki, papier, plastikowe torby, szkło etc. Do wygrania było ponad 1000 nagród.

Organizatorom udało się zaciekawić sporą rzeszę producentów zdrowego jedzenia, dlatego też moża było zobaczyć, jak wyglądają takie potrawy, jak wiele różnych ich rodzajów znajduje się na rynku oraz co najważniejsze wygrac je w EKOLOTKU. Istniała też możliwość skosztowac Fair Trade´owej kawy. Ponadto organizatorzy  rozdawali owoce i ekojedzenie, aby  studenci nabrali sił potrzebnych by sprostać ciężkim wyzwaniom dnia codziennego.

Odbyła się też ekspozycja EKOZDJĘC które wzięły udział w konkursie fotograficznym o szeroko pojętej tematyce ekologicznej. Ponadto miał miejsce pokaz mody ekologicznej. Można też było zgnieść puszkę w specjalnym urządzeniu. Ponadto na każdym spotkaniu były rozdawane ekoprezenty.

Źródło: www.ekostudent.org.pl

Ekostudent 2009 to „najbardziej zielona inicjatywa” studentów Szkoły Głównej Handlowej. / Fot. www.ekostudent.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię