W ubiegłą niedzielę, 17 sierpnia w Dąbrówce odbył się festyn ekologiczny, który rozpoczął niezwykle pouczający spektakl dla dzieci pt. ? Wagary z ekologii?.

Z pomocą teatru „Arkadia” wyczarowano nastrój ze świata bajek, gdzie główny bohater – uczeń – został za karę pomniejszony i na własnej osobie odczuł negatywne skutki braku szacunku do otaczającej przyrody. Spektakl miał przybliżyć dzieciom pojęcie recyklingu, skutki zaśmiecania Ziemi oraz zanieczyszczania powietrza atmosferycznego. Pokazał sposoby dbania o przyrodę oraz zmniejszania ilości odpadów, które są możliwe do zastosowania nawet przez najmłodszych.
 
W dalszej części programu na Ziemię przybył Ekoludek, który poszukiwał Ekoplanety.   Jednak przed opuszczeniem naszej planety musiał wykonać szereg zadań, w których z ogromnym zapałem pomagały mu dzieci. Było łowienie ryb, odpowiedzi na zagadkowe pytania, bieg ekologiczny czy kręcenie kosmiczną kierownicą.

Zabawie towarzyszyła wystawa prac uczestników Stypendium Twórczego dla Uzdolnionej Młodzieży z Mazowsza, na której prezentowane były szkice, prace ceramiczne, batiki itp. Odbyła się również zbiórka zużytych baterii.
   
Imprezę uświetnił występ zespołu DJOLOF – MAN z Senegalu.   Na zakończenie odbyła się dyskoteka z udziałem zespołu „ Mejk”, która zakończyła się o godzinie 23.00.

Źródło: www.gckdabrowka.net.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię