Kiedy 20 października 2011 roku Enea zainicjowała akcję edukacyjną ?W kontakcie z naturą?, wychowawcy ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Elblągu, klas 3b i 5c: Dorota Życzkowska i Ewa Śnieżko, natychmiast podjęli wraz z rodzicami i dziećmi decyzję o udziale w konkursie.

Wymyśliliśmy ekologiczną akcję pod nazwą "Zielona rewolucja". Określiliśmy, że będziemy podejmować działania na rzecz ochrony środowiska. Dzieci wraz z rodzicami zaprosiły do udziału w "Zielonej rewolucji" swoje rodziny, znajomych, współpracowników i… rozpoczęliśmy działania! Założyliśmy bloga, dodawaliśmy notatki, zdjęcia, wideo i pokazywaliśmy systematycznie nasze ekozaangażowanie. Pomagaliśmy naszej planecie i poznawaliśmy otaczającą nas przyrodę, a jednocześnie walczyliśmy o atrakcyjne nagrody. O zwycięstwie decydowało jury, w składzie którego był Michał Żebrowski.
 
Warto było!!!
 
Znaleźliśmy się w gronie laureatów i zdobyliśmy finanse na wycieczkę przyrodniczą w wysokości 15 OOO zł. Przydadzą się, bowiem w kwietniu obie klasy wybierają się do zielonej szkoły, w góry ;), aby poznawać poludniowe ekosystemy. Swój głos mieli także Internauci i dzięki nim zdobyliśmy też kamerę, aby dokumentować nasze kolejne działania profesjonalnym i ekologicznym sprzętem. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszych inicjatyw.
 
„W kontakcie z naturą” to innowacyjny projekt realizowany przez ENEA we współpracy z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska, pod patronatem międzynarodowej inicjatywy ONZ Global Compact.
 
Autorki: Ewa Śnieżko i Dorota Życzkowska
 

Fot. Dorota Życzkowska

Fot. Dorota Życzkowska

Fot. Dorota Życzkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię