Remondis Elektrorecycling aktywnie włączył się w obchody Warszawskiego Dnia Energii i przygotował dla uczestników fantastyczne atrakcje. Jedną z nich były warsztaty „Kilowaty zabawy”, w ramach których dzieci dowiadywały się, w jaki sposób do produkcji energii może być wykorzystywany wiatr oraz słońce, a z ziemniaka, cytryny oraz jabłek  robiły baterie. 

Warszawski dzień Energii odbył się w Multimedialnym Parku Fontann 27 maja w godzinach 11.00-18.00. Na stoisku firmy Remondis Electrorecycling oprócz warsztatów energetycznych odbyły się XII Mistrzostwa w rozkręcaniu komputerów na czas, konkurs dla dzieci z wiedzy na temat elektrośmieci, a także warsztaty tworzenia elektrobiżuterii. Powstawały tam m.in. kolczyki z klawiszy od klawiatury, bransoletki z kolorowych przewodów czy też naszyjniki z kabli USB. 

Tworzenie biżuterii z elektrośmieci, to nie tylko fantastyczna zabawa, ale i uświadomienie dzieciom (i dorosłym), że nie wszystko, co traktujemy jako niepotrzebną rzecz musi wylądować na śmietniku. Często z nieprzydatnych elementów możemy wyczarować piękne i użyteczne przedmioty, a jeśli nie mamy takich zdolności – pamiętajmy, by przekazać je do recyklingu – powiedziała Małgorzata Masłowska-Bandosz, kierownik Działu Edukacji Ekologicznej z firmy ABRYS, która odpowiadała za realizację warsztatów na stanowisku firmy Remondis. 

Inne atrakcje

W ramach Warszawskiego Dnia Energii można było również zobaczyć pojazdy elektryczne, zapoznać się z systemem energetycznym stolicy oraz wziąć udział w pokazie magazynowania energii słonecznej i jej ponownego przekształcania do zastosowań transportowych. Uczestnicy mogli także  zobaczyć wyspę energetyczną, w której magazyn energii zasilany jest z ogniw PV,  a efektem pracy układu jest… pyszna kawa! 

Imprezę zorganizowali Miasto Stołeczne Warszawa, Stołeczna Estrada oraz Fundacja Nasza Energia. 

GALERIA ZDJĘĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię