ECO STUDIO ELECTRO-SYSTEM to projekt edukacyjno-ekologiczny adresowany do młodego pokolenia. Idąc z duchem czasu i wykorzystując siłę mediów społecznościowych, tworzymy platformę do komunikacji z młodzieżą. Dzisiaj nie tylko zabawa, ale także nauka przenosi się do sieci. E-lekcje stały się już rzeczywistością.

 

Aby e-lekcja przyrody stała się interesująca dla młodych ludzi, powinna być prowadzona w sposób nowoczesny i interaktywny. Dlatego do tworzenia Eco Studia ELECTRO-SYSTEM zaangażowaliśmy postać, która jest idolką nastolatków, a swoją wiarygodnością i naturalnością przyciąga miliony użytkowników internetu ? Kingę Sawczuk, nazywaną też nastoletnią królową sieci.

 

Nastoletnia królowa sieci

Kinga Sawczuk jest jedną z najpopularniejszych Polek w Internecie. Jej wyniki w social mediach to: 5 milionów użytkowników, którzy obserwują ją na TikToku, 1 milion na Instagramie i ponad pół miliona na YouTube! Zaczynała na platformie Musical.ly, zrzeszającej młodych ludzi prezentujących swoje krótkie nagrania, na których wykonują piosenki pop, jedynie naśladując ustami śpiew. Zebrała grono wiernych fanów, które rozrosło się w niesamowitym tempie oraz przeniosło się na inne profile społecznościowe Kingi. Według specjalistów do spraw kultury i ruchów w sieci fenomen Kingi Sawczuk opiera się na naturalności i braku skandali. Wyróżnia ją pozytywna energia, szczerość ale i rozwaga. Odbiorcy bardzo to doceniają dzięki czemu Kinga ma z nimi bliskie relacje. Jest wierząca, rodzinna i otwarcie mówi o swoich o kompleksach. Lubi się uczyć. Często angażuje się w akcje społeczne i pomaga innym ? była harcerką, przekazała włosy dla fundacji walczącej z rakiem, żywo interesuje się tematem ekologii, bo los naszej planety nie jest jej obojętny. 

Kinga Sawczuk jest główną bohaterką ES?, autorką vlogów i filmików wideo w mediach społecznościowych, w których przedstawia problematykę dbania o środowisko w kontekście szczególnego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. W każdym odcinku skupia się na innym temacie dotyczącym tej sfery.

? Z niepokojem obserwuję zmiany klimatyczne i to co dzieje się na świecie. Zauważyłam, że skutkiem ubocznym tego, jak szybko rozwija się technologia jest generowanie coraz większych ilości odpadów. Wśród nich są niebezpieczne dla środowiska elektroodpady. Coraz częściej działające jeszcze telefony, komputery czy tablety są wymieniane na nowsze i po prostu wyrzucane do śmieci. Wielu moich znajomych chce mieć najnowszy model np. smartfona, który jest obecnie modny. Niestety często nie zwracamy uwagi na to, co się potem dzieje ze starym sprzętem. Mało kto pamięta, że zużyte urządzenia są cennym materiałem, z którego w prawidłowym procesie recyklingu można odzyskać np. miedź, żelazo, szkło, a nawet złoto i srebro! Z drugiej strony elektrośmieci są źródłem niebezpiecznych dla ludzi i środowiska substancji, takich jak ołów, chrom czy rtęć. Dlatego ważne jest, aby elektroodpady trafiały do odpowiednich miejsc, w których poddane zostaną procesom odzysku i recyklingu, dostając szansę na drugie życie! O tych na pozór trudnych sprawach opowiadam moim fanom w ciekawy i mam nadzieję przystępny sposób w ramach ECO STUDIO ELECTRO-SYSTEM. Wierzę że razem zwiększymy świadomość młodych ludzi w tym temacie  ? podkreśla Kinga Sawczuk.

Ekoduo

Ekolekcja z udziałem Kingi ma charakter naturalnej, luźnej rozmowy prowadzonej przez dziennikarza młodego pokolenia ? Kubę Adamiaka. W duecie rozmawiają o problemach elektroodpadów w taki sposób, aby zainteresować tematem młodych internautów. Wideo i zdjęcia z #es? emitowane są w social mediach Kingi i Kuby (TikTok, Instagram, YouTube) oraz na stworzonych social mediach projektu (Fanpage, Instagram, YouTube). Projekt wystartował na początku września br.

ELECTRO-SYSTEM

ELECTRO-SYSTEM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego zajmuje się organizacją przedsięwzięć związanych ze zbieraniem, przetwarzaniem, recyklingiem, odzyskiem oraz unieszkodliwianiem zużytego sprzętu, a także prowadzeniem publicznych kampanii edukacyjnych. Zapewnia kompleksowe usługi dla firm zobligowanych do finansowania systemów recyklingu odpadów w ramach tzw. rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP), czyli producentów oraz importerów sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Pełni także funkcję autoryzowanego przedstawiciela dla przedsiębiorców mających siedzibę poza terytorium Polski i wprowadzających sprzęt elektryczny i elektronicznych na polski rynek. Wieloletnie doświadczenie i profesjonalny zespół gwarantują realizację obowiązków wynikających  z ustawy o ZSEE w sposób efektywny, bezpieczny i zgodny z prawem.

ELECTRO-SYSTEM jest częścią grupy REMONDIS, lidera na rynku europejskim w obszarze przetwarzania odpadów ze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Grupa posiada w Polsce rozbudowaną sieć zbierania elektroodpadów oraz dwa zakłady przetwarzania ZSEE. ELECTRO-SYSTEM realizuje także w imieniu wprowadzających sprzęt obowiązki prowadzenia publicznych kampanii edukacyjnych.

https://www.facebook.com/ecostudioelectrosystem

https://www.instagram.com/ecostudioelectrosystem/

https://www.youtube.com/ecostudio

Kontakt z mediami:

Bee Music Batogowska Monika,

tel. 501 734 330, [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię