Uprzemysłowiona północ jest odpowiedzialna za zmiany klimatu, katastrofalne skutki tego procesu odczuwa głównie globalne południe – ciężko doświadczony setkami lat niewolnictwa i kolonializmu kontynent afrykański. Temat ten będzie poruszany podczas nadchodzących na Lubelszczyźnie wydarzeń.

Od 24 do 28 października w Lublinie potrwa festiwal Południe – Północ; a w programie: prezentacje spektakli (Niemcy, Czechy, Polska) oraz debata dotycząca zmian klimatu realizowane w ramach projektu „Dramatyczne Zmiany Klimatu i Afryka”, pokazy filmów, spotkania, warsztaty oraz wystawa „Żywność i społeczeństwo”, debata wokół książki „Karawana kryzysu. Za kulisami przemysłu pomocy humanitarnej” (wyd. Czarne)  koncert zespołu „Lanaya” z Burkina Faso.
 
W ramach międzynarodowego projektu „Dramatyczne Zmiany Klimatu i Afryka”  w Berlinie (Teatr Berliner Compagnie), Brnie (Teatr Polárka) i Lublinie (Teatr In Spe) powstały spektakle skupiające się na temacie wpływu zmian klimatycznych na życie ludzi w Europie i Afryce. Wszystkie zostaną zaprezentowane publiczności od 25 do 27 października 2011 r. w Warsztatach Kultury w Lublinie. Przegląd będzie okazją do porównania świadomości trzech europejskich społeczeństw dotyczącej katastrofy klimatycznej oraz tradycji teatralnych tych krajów. 

MIEJSCE:
Warsztaty Kultury, ul. Popiełuszki 5 – spektakle, pokazy filmów, debaty, koncert
Księgarnio – kawiarnia „Spółdzielnia”,  ul. Peowiaków 11 – warsztaty
KONTAKT:
Anna Mazur
[email protected]
tel. 600 952 228
 
Szczegółowy program i informacje o projekcie znajdują się na stronie: www.warsztatykultury.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię