?Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski? to konkurs wiedzy ekologicznej dla uczniów szkół gimnazjalnych z całego kraju. W najbliższy wtorek w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie (ul. E. Plater 1, sala sesyjna – nr 420) poznamy zwycięzców etapu wojewódzkiego, którzy w maju wystartują w finale ogólnopolskim.

Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim będzie także okazją do odznaczenia Krzysztofa Słowińskiego – dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. Marszałek Jacek Protas wręczy dyrektorowi Odznakę Honorową za Zasługi  dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego za wieloletnią pracę na rzecz ochrony środowiska w regionie.

Do konkursowych zmagań przystąpi 6 czteroosobowych drużyn z warmińsko-mazurskich szkół gimnazjalnych.  W ubiegłym roku najlepsi w regionie okazali się uczniowie Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej Curie w Rybnie, którzy zajęli 2 miejsce w finale krajowym.

Konkurs zachęca młodych ludzi do poznawania fauny i flory szczególnie obszarów chronionych blisko ich miejsc zamieszkania. W rywalizacji konieczna jest znajomość ochrony środowiska oraz umiejętność rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt..

Harmonogram spotkania:
•    rozpoczęcie konkursu – godz. 10:00
•    rozstrzygnięcie rywalizacji, wręczenie nagród oraz Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego Panu Krzysztofowi Słowińskiemu – godz. 12:30

Szczegółowych informacji o konkursie udzieli Lidia Panfil z Gabinetu Marszałka
(tel. 89 521 91 45).

 

W rywalizacji konieczna jest znajomość ochrony środowiska oraz umiejętność rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię