Ścieżka jest położona w „Uroczysku Orla”. Tematyka trasy to zagrożenie pożarowe lasu, gospodarka odpadami oraz chronione gatunki roślin i zwierząt.

Nazwa ścieżki
Ścieżka Przyrodniczo-edukacyjna „Orla” (Nadleśnictwo Jarocin ,ul. Kościuszki 43,  63-200 Jarocin
tel. 062 747 2319)
Długość ścieżki
1,5 km
Czas przebycia
ok. 1 h
Trasa (miasta)
Potarzyca k. Jarocina
Opis (krótki)

Ścieżka ta położona jest w lesie przylegającym do granic adm. miasta Koźmin Wlkp. “Uroczysku Orla”. Uroczysko jest położone na terenie leśnictwa Potarzyca. Przez kompleks przepływa rzeka Orla. Powierzchnia uroczyska wynosi ok. 38 ha.

Tematyka ścieżki to przede wszystkim informacje o zagrożeniu pożarowym terenów leśnych, gospodarka odpadami jako przeciwdziałanie zaśmiecaniu lasów, chronione gatunki roślin i zwierząt. Przy trasie zlokalizowany jest też zabytkowy   cmentarz żydowski z początków XX wieku – element historyczny. Trasa wyposażona jest w następująca infrastrukturę: WC, ławeczki do odpoczynku, kosze naśmieci, miejsce na ognisko (za zgodą nadleśnictwa). Osobliwości przyrodnicze jakie na nas czekają to m.in. Las ochronny, konwalia majowa i widłaki.

Dojazd:

  * samochodem
 * komunikacją publiczną: PKS z Poznania lub Kalisza do Koźmina. Z Koźmina w kierunku Poznania drogą krajową nr 11, dalej przy granicy miasta w prawo w kierunku widocznego kompleksu leśnego „Orla” pieszo ok. 1 km
* miejsce parkingowe dla 2 autokarów, lub 10 samochodów ( przy zabytkowym cmentarzu żydowskim z  początków XX wieku)
 

Za zgodą nadleśnictwa, można rozpalić ognisko. / Fot. Nadleśnictwo Jarocin

Treści edukacyjne zawarte są na umieszczonych na ścieżce tablicach. / Fot. Nadleśnictwo Jarocin

Na trasie zorganizowane są miejsca do wypoczynku. / Fot. Nadleśnictwo Jarocin

Mapka sytuacyjna ścieżki.

Osobliwości przyrodnicze jakie na nas czekają to m.in. Las ochronny, konwalia majowa i widłaki. / Fot. Michał Krowiarz, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię