Dział Edukacji Ekologicznej firmy Abrys 16 listopada zakończył realizację projektu informacyjno-edukacyjnego dla gminy Łochów. Działania poświęcone były zwiększeniu świadomości mieszkańców w zakresie zwalczania niskiej emisji i wymiany źródeł ciepła.

Zadania pn. ?Edukacja dotycząca ochrony powietrza w gminie Łochów? zostało realizowane z pomocą finansową z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach ?Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021?

W ramach zadania przygotowano oraz przeprowadzono dwie akcje informacyjno-edukacyjne w gminie Łochów, na których poruszane były zagadnienia zawarte w programie ochrony powietrza, uchwale antysmogowej. Akcje skierowane były do mieszkańców naszej gminy oraz uczniów. Przeprowadzone zostały przez podmiot zewnętrzny.

W trakcie kampanii odbyły się trzy spotkania edukacyjne dla mieszkańców, na których poruszono tematy związane z ochroną powietrza oraz wyjaśniono wszelkie wątpliwości i dylematy w tym temacie. W ramach spotkań, przekazać wiedzę z zakresu ochrony powietrza, walki z niską emisją czy też efektywności energetycznej. Przedstawiono też możliwości pozyskania wsparcia finansowego w zakresie wymiany ogrzewania i termomodernizacji oraz obowiązujących przepisów w tym zakresie. Mieszkańcy mieli możliwość zapoznać się z problematyką ochrony powietrza oraz zadawać pytania prowadzącym. Spotkania odbyły się w obiektach będących własnością gminy Łochów: Urzędzie Miejskim, sali konferencyjnej dworca PKP oraz w świetlicy OSP w Ostrówku. Mieszkańcy otrzymali materiały informacyjne w postaci ulotek.

Akcja informacyjna obejmowała również przygotowanie i rozwieszenie 50 szt. plakatów oraz 1000 szt. ulotek dot. zagadnień z zakresu ochrony powietrza. Do rozwieszenia plakatów i rozdawania ulotek zaangażowano pracowników Urzędu. Przygotowano też 3 posty obejmujące tematykę ochrony powietrza i uchwały antysmogowej, przeznaczone do zamieszczenia w mediach społecznościowych, na stronie gminy oraz w Biuletynie Urzędu Miejskiego w Łochowie ?Echo Łochowa?.

Dopełnieniem kampanii edukacyjnej było przeprowadzenie przez firmę Abrys zajęć w szkołach i przedszkolach na terenie gm. Łochów. W czasie prelekcji poruszono tematy związane z ochroną powietrza i uchwałą antysmogową. Odbyło się 30 spotkań, podczas których wykorzystano prezentacje multimedialne oraz materiały dydaktyczne.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię